• 98/04/26 - 09:30
  • 30
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرپرست معاونت بهداشت و رییس مرکز بهداشت خمین خبر داد:

ثبت بیش از پنج هزار بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در خمین

سرپرست معاونت بهداشت و رییس مرکز بهداشت خمین خبر داد: بیش از پنج هزار بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در خمین توسط بازرسان بهداشت محیط انجام شده است.

به گزارش وبدا، دکتر اعظم احمدی با اشاره به صدور ۱۲۲ اخطار بهداشتی برای مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی متخلف، افزود: ۲۵ مورد از متخلفین نیز در بحث مواد غذایی در سطح شهرستان به دادگاه یا تعزیرات حکومتی معرفی شده اند.

وی در ادامه تعداد نمونه برداری نان و آرد و مواد غذایی را ۶۵مورد عنوان کرد و گفت: بیش از یک هزار و ۹۸ کیلوگرم مواد غذایی غیر مجاز جمع آوری و معدوم شده و به همین منظور ۲۴ اخطار تعطیلی ۴۸ ساعته نیز صادر شده است.

سرپرست معاونت بهداشت و رییس مرکز بهداشت خمین در ادامه گفت: ۷۲ مورد نمونه برداری میکروبی آب آشامیدنی شهری و ۲۱۵ مورد هم نمونه برداری آب آشامیدنی روستایی و بیش از ۷ هزار و ۳۲۰ مورد کلرسنجی آب آشامیدنی در سه ماهه سال جاری توسط مراکز شهری و روستایی انجام شده است.

دکتر احمدی به صدور ۶۰۰کارت بهداشتی هم اشاره کرد و گفت :۵۵ مورد تاییدیه بهداشتی محل کسب انجام شده و با ۲۵ مورد از فروشندگان دوره گرد سطح شهرستان برخورد شده است.

وی در پایان با اشاره به ۲۲ مورد تماس همشهریان با سامانه مردمی ۱۹۰ گفت: همه هموطنان می توانند با مشاهد هرگونه مشکلات بهداشتی در اماکن عمومی با شماره  ۱۹۰ سامانه ثبت تخلفات بهداشتی تماس بگیرند تا کارشناسان بهداشت محیط برای بررسی به محل اعزام شوند.302/159

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 193060
کلمات کلیدی