• 98/03/11 - 14:59
  • 59
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

ثبت مشخصات کارکنان بالای 30 سال شبکه بهداشت و درمان میرجاوه در سامانه خود اظهاری کنترل فشار خون

در اقدامی هماهنگ تمامی کارکنان بالای 30 سال شبکه بهداشت و درمان میرجاوه با مراجعه به سامانه خود اظهاری کنترل فشار خون، مشخصات خود را ثبت کردند.
به گزارش وبدا، دکتر مصطفی احمدی مقدم، رییس شبکه بهداشت و درمان میرجاوه در این باره گفت: با آغاز فاز اطلاع رسانی " بسیج ملی کنترل فشار خون" ، ضمن تلاش برای آگاه سازی عموم مردم دارای بیش از 30 سال سن، خانم های باردار و بیماران کلیوی برای شرکت در این طرح، تمامی کارکنان این شبکه با مراجعه به سامانه اینترنتی www.salamat.gov.ir فشار خون خود را ثبت کردند. 
وی ادامه داد: در هرخانواده ای که امکان گرفتن فشار خون وجود دارد، افراد می توانند با مراجعه به این سامانه عدد فشار خون را ثبت نموده و در صورت ابتلاء به پرفشاری خون، راهنمایی های لازم توسط سامانه به آنها ارائه می شود.
وی با اشاره به اینکه در این شهرستان 55 هزار نفر زندگی می کنند اضافه کرد: پیش بینی می شود حدود 3 هزار و 500 نفر در این شهرستان مبتلا به پرفشاری خون باشند که باید شناسایی و اقدامات درمانی آنها جهت پیشگیری از آسیب ارگان های مختلف بدن، آغاز شود.
وی گفت: افرادی که به صورت خود اظهاری عدد فشار خون خود را ثبت می کنند نیازی به مراجعه به پایگاه ها ندارند.
دکتر احمدی مقدم همچنین گفت: از آغاز مرحله اطلاع رسانی بسیج ملی کنترل فشار خون تا کنون فرماندار، اعضای شورای اداری شهرستان، امامان جمعه و ریش سفیدان این شهرستان به این پویش ملی پیوستند.
گفتنی است: مرحله عملیاتی بسیج ملی کنترل فشار خون همزمان با عید سعید فطر در شهرهای زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آغاز می شود.302/119
  • گروه خبری : آخرین اخبار,فشار خون بالا,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 191128
کلمات کلیدی