• 98/03/29 - 13:59
  • 49
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه خبرداد:

جراحی موفق خارج کردن میخ 5 سانتی از قلب پسرجوان سبزواری

رییس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه سبزوار گفت: تیم جراحی قلب این بیمارستان در یک عمل موفقیت آمیز، یک میخ پنج سانتی متری را از قلب پسر21 ساله خارج کرد.

به گزارش وبدا، دکتر مرتضی راستی ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: شامگاه23 خرداد ماه سال جاری، جوان 21 ساله ای به دنبال فرو رفتن میخ به ناحیه قفسه سینه و قلب وی، از شهر داورزن به بیمارستان حشمتیه منتقل شد.

وی با اشاره به کاهش هوشیاری و  افت شدیدعلایم حیاتی بیمار و انتقال سریع وی به اتاق عمل، افزود: پس از بررسی وضعیت بیمار مشخص شد میخ 5 سانتیمتری از سمت چپ استخوان جناغ بیمار وارد و به بطن راست قلب آسیب وارد کرده است.

رییس بیمارستان ادامه داد: تیم جراحی قلب بلافاصله با باز کردن قفسه سینه همراه با انجام ماساژ باز قلب، در یک عمل جراحی یک و نیم ساعته موفق به خارج کردن میخ از قلب این بیمار شدند.

دکتر راستی با اشاره به بستری بیمار در بخش مراقبت های ویژه قلب باز و ضمن قدردانی از تیم جراحی قلب بیمارستان، اضافه کرد: بیمار پس از دریافت خدمات مورد نیاز و پس از هوشیاری کامل و وضعیت عمومی مطلوب بعد از پنج روز 28 خرداد سال جاری از بیمارستان ترخیص شد.

گفتنی است، بیمارستان 245 تختخوابی تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه با بخش های فوق تخصصی اطفال و نوزادان ، قلب، بخش جراحی، مراقبت های ویژه سی سی یو،  آی سی یجراحی  قلب، اتاق عملاورژانس، آزمایشگاه، داروخانه، رادیولوژی، سی تی اسکن، سونوگرافی ، ماموگرافی، آنژیوگرافی  و آنژیوپلاستی و درمانگاههای تخصصی، ارائه خدمات درمانی تخصصی و فوق تخصصی را در غرب خراسان رضوی بر عهده دارد.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 191962
کلمات کلیدی