• 98/01/20 - 11:15
  • 14
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

خارج کردن کلیه های پلی کیستیک با وزن 12 کیلوگرم در بیمارستان شهید بهشتی بابلجراح کلیه و مجاری ادراری و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل از خارج کردن کلیه های پلی کیستیک با وزن 12 کیلوگرم در این بیمارستان خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر اباذر اکبرزاده پاشا گفت: بیمار آقای ۳۹ساله دیالیزی بود که با درد شکمی و افزایش فشار خون و کم خونی شدید به بیمارستان شهید بهشتی مراجعه کرد و  پس از بررسی و معاینات و انجام سی تی اسکن، کاندید جراحی قرار گرفت.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: در این عمل جراحی به دلیل بیماری پلی کیستیک، هر دو کلیه بیمار که بسیار بزرگ و به وزن تقریبی ۱۲ کیلوگرم بود از بدن وی خارج شد.

دکتر اکبرزاده پاشا جراح کلیه و مجاری ادراری افزود: وزن طبیعی دو کلیه بین ۳۰۰ تا۳۵۰ گرم است.
 
وی اظهارداشت: این بیماری شامل رشد کیست های غیر سرطانی درون کلیه می شود که با گذشت زمان، آنها بزرگ شده و به طور قابل توجهی افت عملکرد کلیه را در پی دارند که اگرچه سرطانی نیستند، اما می توانند با مایع پر شده و به اندازه ای رشد کنند که کلیه ها دیگر قادر به ارائه عملکرد مورد انتظار خود نباشند.

دکتر اکبرزاده ادامه داد: وجود خون در ادرار که ممکن است گاهی اوقات مشاهده شود، وجود پروتئین در ادرار، درد کمر، سنگ کلیه، درد یا تورم شکم، فشار خون بالا و عفونت تکرار شونده کلیه از علائم و نشانه‌های اولیه‌ی ابتلا به بیماری کلیه پلی کیستیک است.302/106

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 188753
کلمات کلیدی