• 98/03/13 - 09:11
  • 49
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس دانشکده علوم پزشکی اسفراین:

دانشکده علوم پزشکی اسفراین با جدیت طرح ملی بسیج کنترل فشار خون را اجرا می کند

 
رییس دانشکده علوم پزشکی اسفراین در گفتگوی ویژه خبری صدا و سیمای خراسان شمالی با بیان اینکه طرح بسیج ملی کنترل فشار خون از 27 اردیبهشت در سه مرحله اجرا شده است گفت: دانشکده علوم پزشکی اسفراین نیز، همگام با سراسر کشور این طرح را با جدیت آغاز کرده و برای تحقق هرچه بهتر اهداف این طرح از تمام ظرفیت های خود بهره می برد.
 
به گزارش وبدا ، دکتر اسحق ایلدرآبادی با بیان اینکه در این طرح تمام افراد 30 سال به بالا، مادران باردار و بیماران کلیوی تحت سنجش فشار خون قرار می گیرند، افزود: از 17 خرداد تا 15 تیر علاوه بر تمام مراکز بهداشتی و درمانی در 3 پایگاه ثابت و 2 پایگاه سیار، کنترل فشار خون شهروندان اسفراینی انجام می شود.
 
وی، مصرف بیش از حد نمک، چربی، دخانیات و الکل و وجود استرس را از عوامل اصلی ایجاد بیماری فشار خون بالا عنوان کرد و اظهار داشت: متاسفانه در خراسان شمالی به علت برخی عادات غذایی اشتباه همچون استفاده از نان های تنوری به علت نمک بالا در شهرستانی مانند اسفراین شاهد ابتلای هم استانی ها به این بیماری هستیم .
 
رییس دانشکده علوم پزشکی اسفراین به رشد شاخص های سلامت در شهرستان اسفراین اشاره کرد و گفت: با ساخت و بهره برداری از کلینیک ویژه و مراکز خدمات جامع سلامت، امروز این دانشکده توانسته در ایجاد زیرساخت سلامت رشد چشمگیری داشته باشد.
 
دکتر اسحق ایلدرآبادی با اشاره به ساخت بیمارستان تک تخصصی زنان در شهرستان اسفراین خاطرنشان کرد: این بلوک زایمانی هم اکنون 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و برای بهره برداری از آن به 40 میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است.302/157
  • گروه خبری : آخرین اخبار,فشار خون بالا,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 191234
کلمات کلیدی