• 98/04/15 - 08:56
  • 66
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا:

دانشگاه علوم پزشکی فسا همکار علمی رسمی دانشگاه پواتیه فرانسه شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: با امضای تفاهم نامه همکاری مشترک، دانشگاه علوم پزشکی فسا همکار علمی رسمی دانشگاه پواتیه فرانسه شد.

به گزارش وبدا، دکتر علی اصغر خالقی افزود: از زمینه های همکاری مورد نظر دو دانشگاه بررسی عوامل خطر بیماری های مختلف غیر واگیر و بیماری های اعصاب و روان با تمرکز بر روش‌های مدرن علمی و آزمایشگاهی می باشد .

وی ادامه داد: دانشگاه پواتیه یکی از چند مرکز اصلی تحقیقاتی کشور فرانسه و از دانشگاه‌های پرافتخار اروپاست و پس از بررسی کارنامه رو به ‌رشد پژوهشی و علمی دانشگاه علوم پزشکی فسا و نیز با توجه به مطالعات مگاپروژه کوهورت بالغین و جوانان، جهت مطالعات مختلف در رشته های پزشکی و پیراپزشکی با دانشگاه علوم پزشکی فسا همکاری خواهد کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا با اشاره به دلیل علاقه مندی دانشگاه پواتیه برای همکاری با دانشگاه علوم پزشکی فسا بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی فسا براساس آمایش سرزمینی و ماموریت‌های دانشگاه، برنامه ریزی علمی و پژوهشی ویژه‌ای برای خود ترسیم نموده است که براساس این برنامه ریزی مطالعات مختلف در حوزه بیماری های غیر واگیر و بیماری های اعصاب و روان شامل اعتیاد و اضطراب را در بر می گیرد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی فسا نیز با بیان اینکه این تفاهم نامه به امضای روسای دانشگاه های علوم پزشکی فسا و پواتیه فرانسه رسید، افزود: براساس این تفاهم نامه دو دانشگاه در آموزش دانشجویان تکمیلی و تخصصی و نیز فرصت های مطالعاتی پژوهشی، تبادل استاد و دانشجو برای پیشبرد اهداف مشترک علمی و آموزشی همکاری خواهند کرد.

دکترمجتبی فرجام افزود: استفاده از حوزه های مرتبط با بیوتکنولوژی و علوم نوین، دانشگاه علوم پزشکی فسا را به دانشگاهی پیشرو تبدیل کرده است که مورد توجه دانشگاه های همکار خارجی نیز قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در حوزه آموزش نیز دانشگاه علوم پزشکی فسا با اتخاذ سیاست گسترش حوزه های بین رشته ای و علوم نوین، محوریت کار خود را به آموزش در چارچوب سیاست حل مساله و آموزش پروژه محور طراحی کرده است که این روشی مدرن و مورد توجه دانشگاه های بزرگ جهان است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی فسا تاکید کرد: ریاست دانشگاه و معاون آموزشی در راستای محور های ذکر شده، برنامه ریزی کوتاه مدت و میان مدت آموزشی خود را به گونه ای طراحی کرده اند که برنامه‌های درازمدت برای توسعه علمی، فناوری و پژوهش های ماندگار در حوزه فعالیت دانشگاه علوم پزشکی فسا از نظر مغفول نماند.

در نشستی که در اردیبهشت ماه سال جاری با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی فسا و دانشگاه پوآتیه فرانسه برگزار شد، راهکارهای توسعه همکاری های مختلف پزشکی، علمی، آموزشی و تحقیقاتی مشترک مورد بررسی قرار گرفت ./128/205

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 192568
کلمات کلیدی