• 98/03/19 - 15:57
  • 63
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

دعوت امام جمعه شیراز از آحاد مردم، برای پیوستن به بسیج ملی کنترل فشارخون

آغاز مرحله اجرایی بسیج ملی کنترل فشارخون، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، از آحاد مردم استان فارس دعوت کرد تا با هدف ارتقای سلامت خود و جامعه، به بسیج ملی کنترل فشارخون پیوسته و فشارخون خود را اندازه گیری کنند.

آغاز مرحله اجرایی بسیج ملی کنترل فشارخون، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، از آحاد مردم استان فارس دعوت کرد تا با هدف ارتقای سلامت خود و جامعه، به بسیج ملی کنترل فشارخون پیوسته و فشارخون خود را اندازه گیری کنند.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آیت الله دکتر «لطف الله دژکام» با اشاره به اهمیت فشارخون در سلامت جامعه، گفت: مسئله فشارخون ریشه تاریخی دارد، در گذشته به جای اندازه گیری فشارخون نبض افراد گرفته می شد و از روی ضربان نبض افراد، علت بیشتر بیماری ها محرز می شد.

آیت اله دژکام در ادامه مردم را به ورزش کردن و فعالیت بدنی فراخواند و افزود: اندازه گیری به موقع فشارخون افراد می تواند ضمن تأمین سلامت اعضای جامعه، از مرگ های ناگهانی جلوگیری و سکته های مغزی و قلبی را کاهش دهد.

 

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، ضمن دعوت به مشارکت مردم در بسیج ملی کنترل فشارخون، از تمامی دستگاه های اجرایی در سطح استان فارس نیز خواست تا همکاری های لازم را برای هر آنچه بهتر اجرا شدن این طرح در تمامی نقاط استان فارس را داشته باشند.

۵۰ درصد مرگ و میر در کشور و ۴۷ درصد در استان فارس به دلیل فشار خون بالا

رئیس کارگروه اطلاع رسانی بسیج ملی کنترل فشار خون در دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این دیدار با بیان اینکه نزدیک به ۵۰ درصد مرگ و میر در کشور به دلیل فشار خون بالاست، گفت: بر اساس آمارها عامل ۴۷ درصد مرگ و میر در استان فارس نیز فشار خون بالا شناخته شده است.

 

دکتر «سید روح الله حسینی» ادامه داد: با ابلاغ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به دلیل آمار بالای مبتلایان به فشارخون بالا در کشور، شرایط لازم برای ارائه خدمات سلامت و اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون در سراسر استان ها فراهم شد.

دکترحسینی از نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز، به پاس دعوت از مردم استان فارس برای مشارکت در این بسیج همگانی تقدیر کرد.

در این مراسم، امام جمعه شیراز، با سنجش میزان فشارخون خود به این بسیج ملی پیوست.

دکتر «سید روح االله حسینی» سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «فریبا مرادی» رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشتی دانشگاه، دکتر «احمد رضازاده» رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر نیز در این مراسم حضور داشتند./ ۱۰۶

پایان خبر

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,شيراز
  • کد خبر : 191419
کلمات کلیدی