• 98/07/09 - 08:45
  • 45
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

راه‌اندازی آزمایشگاه مرجع بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان


مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت کشور با کارشناسان این حوزه از امکانات آزمایشگاه‌های تحت پوشش مرکز بهداشت استان همدان بازدید کرد.

به گزارش وبدا،  دکتر سیامک میراب سمیعی،  همچنین با اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از ساختمان جدید آزمایشگاه مرجع بهداشت استان همدان نیز  بازدید کرد.
دکتر سمیعی ضمن اشاره به پتانسیل و ظرفیت فنی بالای دانشگاه همدان و همچنین ارتباطی که این دانشگاه با سایر استان ها دارد گفت: در تلاش خواهیم بود با همکاری و مساعدت هیات رئیسه دانشگاه،  آزمایشگاه مرجع بهداشت همدان را به عنوان مرجع غرب کشور مطرح و ارتقا دهیم لذا از گروه‌های مختلف هیات علمی نیز برای تحقق این امر طلب یاری و کمک می‌نماییم.

این بازدید در پی ابلاغ دستور ارتقای تشخیص برخی عوامل میکروبی و ویروسی از جمله بیماری‌های منتقله از آب و غذا از سوی آزمایشگاه مرجع سلامت کشور و انعقاد تفاهم‌نامه فی مابین معاونت بهداشت همدان با آزمایشگاه مرجع سلامت کشور در زمینه توسعه کمّی و کیفی آزمایشگاهی نظام مراقبت سندرمیک، صورت گرفت.

دکتر حیدری مقدم،رییس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا ضمن اعلام آمادگی برای هر نوع همکاری در خصوص راه‌اندازی آزمایشگاه مرجع بهداشت، گفت: در این زمینه با برنامه زمان‌بندی و سیاست کاری که وزارت بهداشت اعلام می‌نماید پیش خواهیم رفت و در درازمدت درصدد هستیم تا آزمایشگاه‌های دولتی خود را برون‌سپاری نماییم.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 195532
کلمات کلیدی