• 98/11/07 - 11:00
  • 131
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خبرداد؛

راه اندازی کلینیک تخصصی تشخیص زود هنگام سرطان پستان


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: اولین کلینیک تخصصی تشخیص زود هنگام سرطان پستان در کلینیک ویژه این دانشگاه راه اندازی شد.
به گزارش وبدا، دکتر محمد نعمت شاهی ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: این مرکز با دارا بودن دستگاه پیشرفته ماموگرافی و حضور متخصصین زنان و زایمان و بیماری های پستان، خدمات مورد نیاز در زمینه غربالگری و تشخیص زود هنگام سرطان پستان را ارائه می دهد.
وی افزود: افراد می توانند در صورت وجود علائم و یا جهت معاینه به مراکز بهداشتی و خدمات جامع سلامت در شهر و روستا مراجعه و در صورت نیاز به پیگیری بیشتر و دقیق تر در سیستم ارجاع به این مرکز ارجاع داده می شوند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شبزوار با بیان اینکه سرطان ها به دلیل ماهیت مزمن وهزینه های سرسام آور تشخیص و درمان مورد توجه قرارمی گیرند، اضافه کرد:  سالانه هزاران مورد ابتلا به سرطان در ایران رخ می دهد که در صورت تشخیص به موقع و زودهنگام بیماری در مراحل اولیه، درمان آن آسان تر و امکان کنترل و بهبود کامل آن بسیار زیاد است.
دکتر نعمت شاهی با اشاره به اینکه هر حرکت مثبت در راستای پیشگیری از بیماری‌ها کمک به رشد و سلامت جامعه می‌باشد، گفت: انجام ماموگرافی برای زنان بالای ۴۰ سال هر دو سال یکبار ضروری و در تشخیص به موقع و راه‌های پیشگیری و درمان بسیار حائز اهمیت است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با اشاره به برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی سبزوار درزمینه غربالگری و تشخیص زودهنگام سرطان،تصریح کرد: وجود دستگاه‌های به روزماموگرافی، سونوگرافی، کولونوسکوپی وکولپوسکوپی، ارائه ویزیت‌های تخصصی ومشاوره ژنتیک از جمله اقدامات دانشگاه در این زمینه است و اگر فرد مبتلا باشد با روش استاندارد درمان و اگر مشکلی نباشد به صورت دوره‌ای تحت درمان قرار می‌گیرد.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 199195
کلمات کلیدی