• 98/04/19 - 12:53
  • 68
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل خبر داد:

راه اندازی کلینیک ویژه مرکزی امید بابل؛ به زودی

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل از راه اندازی کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی مرکزی امید بابل خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر سیدفرزاد جلالی، اظهار کرد: کلینیک ویژه مرکزی بابل در زمینی به مساحت سه هزار مترمربع با زیربنای 2750 متر مربع در 3 طبقه و با اعتبار ساختمانی حدود ۶۵ میلیارد ریال ساخته شده است.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این طرح در بهمن 1394 آغاز شده و در مرداد ماه سال جاری به مرحله بهره برداری خواهد رسید، افزود: کلینیک مرکزی دارای 17 کلینیک و پاراکلینیک شامل بخش های تخصصی قلب، داخلی، جراحی، ارتوپدی، مغز و اعصاب، تغذیه، طب سنتی، روانپزشکی، خون و آنکولوژی، گوارش، پوست و مو، چشم ، گوش حلق و بینی، زنان و زایمان، کودکان، دندانپزشکی، توانبخشی، رادیولوژی، آزمایشگاه و داروخانه است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل بیان کرد: درحال حاضر ساخت بزرگترین مرکز جامع دیالیز شمال کشور، سلامتکده طب سنتی، تجهیز و توسعه بخش آندوسکوپی بیمارستان آیت الله روحانی به عنوان مرکز ارجاعی از کل استان، همراه سرای بیمارستان کودکان امیرکلا، ساختمان جدید مرکز درمانی ناباروری فاطمه الزهرا(س) ، ساختمان جدید اورژانس بیمارستان 17 شهریور مرزیکلا و همراه سرای بیمارستان شهید رجایی بابلسر، طرح های در دست اقدام دانشگاه است و امیدواریم تا پایان سال ۹۸ اکثر این طرح ها به مرحله بهره ‌برداری رسد.

دکترجلالی خاطرنشان کرد: وجود محدودیت های مالی دانشگاه و طلب های سنگین از سازمان های بیمه گر، عزم و اهتمام ویژه برای به اتمام رساندن این پروژه ها داریم.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر کلینیک امید یک و امید خشرودپی مشغول ارائه خدمت هستند، افزود: کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی مرکزی امید بابل به صورت جامع علاوه به مردم شریف شهرستان بابل به هم استانی های عزیز نیز خدمات ارائه خواهد کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه یکی از ثمرات طرح تحول سلامت، راه‌اندازی کلینیک‌ های ویژه بود که منجر به کاهش پرداختی‌ها از جیب اقشار ضعیف جامعه شده است، اظهار کرد: طرح تحول نظام سلامت، منجر به گسترش عدالت در سلامت شده است.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 192802
کلمات کلیدی