• 97/12/14 - 10:28
  • 20
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه عنوان کرد:

رشد بیش از 80 درصدی تعداد مقالات علمی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در پایگاه های بین المللی

 
 
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: بیش از 180 مقاله علمی در سال جاری توسط پژوهشگران این دانشگاه در مجلات نمایه شده در پایگاه های بین المللی انتشار یافته است که بیش از 80 درصد رشد داشته است.
 
به گزارش وبدا، دکتر فرشته قراط در این خصوص اظهار کرد: بیش از 180 مقاله علمی در سال جاری از پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در مجلات نمایه شده در پایگاه های بین المللی انتشار یافته که  با رشد 80 درصدی در تعداد مقالات چاپ شده و تعداد مقالات با همکاری بین المللی همراه بوده است. 
 
وی با اشاره به ارتقای ۵ رتبه ای جایگاه پژوهشی در رتبه بندی کلی ۲۰۱۷ و ارتقای ۱۴ رتبه ای حوزه فناوری و کسب رتبه هفدهم در سال جاری، افزود: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در سال جاری موفق به کسب مجوز راه اندازی مرکز تحقیقات بیماری های غیر واگیر (NCD) و نیز کسب مجوز آزمایشگاه جامع تحقیقاتی دانشگاه شده است.
 
عضو هیات علمی دانشگاه ادامه داد: مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی دانشگاه در این مدت ضمن ارتقای مثبت در شاخص های ارزشیابی، توانست رتبه نهم کشوری در بین 70 مرکز تحقیقات بیومدیکال فاقد ردیف مستقل بودجه را کسب کند. 
 
دکتر قراط با اشاره به شروع به کار فاز نمونه گیری مرکز تحقیقاتی پرشین کوهورت دانشگاه تصریح کرد: در یک سال اخیر بیش از ۳۰۰۰ نمونه وارد این طرح تحقیقاتی گردیده اند و  در حال حاضر، داده های پژوهشی و بایوبانک این مرکز با قریب ۳۰۰۰ نمونه بیولوژیک به عنوان یک زیرساخت پژوهشی ارزشمند آماده همکاری در فعالیت های تحقیقاتی با پژوهشگران است. 
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر در مرکز رشد دانشگاه حدود ۲۰ هسته فناور با ثبت طرح های فناوری مشغول به فعالیت هستند، اظهار کرد: همچنین در راستای توسعه بیشتر زیرساخت های پژوهشی تفاهم نامه همکاری در برنامه ثبت سرطان منعقد شده است. 
 
معاون تحقیقات و فناوری با اشاره به برگزاری همایش ملی دانشجویی گیاهان دارویی و طب مکمل با ارائه بیش از 200 عنوان مقاله از 20 دانشگاه کشور، اضافه کرد: برگزاری نمایشگاه دستاوردهای مرکز رشد، برگزاری کارگاه اخلاق در انتشار آثار پژوهشی، برگزاری کارگاه آشنایی با سامانه های پژوهشی، برپایی نمایشگاه کتاب، برگزاری کارگاه های آموزشی و برگزاری هفته گرامیداشت پژوهش و تقدیر از پژوهشگران برتر دانشگاه از جمله برنامه های انجام شده در سال جاری در معاونت تحقیقات و فناوری به شمار می رود. 
 
دکتر قراط خاطرنشان کرد: معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار مصصم است با بهره گیری از حمایت اعضای هیات علمی،کارکنان و دانشجویان و بهره گیری از فناوری، پژوهش و توسعه همکاری بین بخشی و فضای سرشار از خلاقیت و نوآوری بتواند گامی موثر در جهت ارتقا سطح تولیدات علمی کشور بردارد.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 187622
کلمات کلیدی