• 98/09/04 - 15:09
  • 96
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت در جشن نفس استان هرمزگان عنوان کرد:

رشد سریع اهدای عضو در هرمزگان از افتخارات بزرگ این استان

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت در جشن نفس و در میان خانواده های اهدا کنندگان و گیرندگان عضو استان هرمزگان گفت: استان هرمزگان الگوی بسیار خوبی در زمینه اهدای عضو برای سایر استانها است.

به گزارش وبدا، دکتر مهدی شادنوش با بیان اینکه استان سمنان و شهر شاهرود یکی از بالاترین شاخص های اهدای عضو در کشور را به خود اختصاص داده اند بیان کرد: اهدای عضو در هرمزگان موضوع نوپایی است و از 2 سال پیش آغاز شده است اما با همت والای مسئولان و مردم ایثارگر، رشد بسیار چشمگیری در این زمینه ایجاد شده و این موضوع یکی از افتخارات بزرگ این استان در حوزه سلامت محسوب می شود.

وی در ادامه گفت: دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از آبان 1397 تا کنون آمار بسیار خیره کننده ای در کشور ایجاد کرده است که این موضوع سبب شده تلاش همکاران در این استان بعنوان الگو مثال زدنی باشد.

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان وزارت بهداشت تصریح کرد: با افتخار باید گفت کارهای بسیار بزرگی در زمینه اهدا عضو صورت می گیرد که مدیون فعالیت همکاران است که در کمال گمنامی کار سخت و پر استرس پیوند را دنبال می کنند تا ثمره بزرگ امکان ادامه حیات در بیماران نیازمند و نیز کاهش رنج و آلام آنها و خانواده هایشان ایجاد کنند. در هر پیوند قلب تیمی بیش از 150 نفر به صورت منظم و دقیق طی 4 ساعت تلاش می کنند تا قلبی از یک بیمار مرگ مغزی دریافت و در نهایت این قلب در سینه بیمار دیگری به تپش خود ادامه دهد. 

وی با تاکید بر لزوم انجام کار فرهنگی در بحث اهدای عضو عنوان کرد: یکی از سیاستهای دانشگاه علوم پزشکی انجام کار فرهنگی در بستر جامعه و در بین مردم است؛ بی شک با حمایت های معنوی خدمات ارزنده ای در استان با همکاری مسئولان ارائه خواهد شد.

دکتر مهدی شادنوش خاطر نشان کرد: شاهد رشد چشمگیری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بوده ایم و با توجه به پتانسیل بالای موجود در این استان بزودی شاهد خبر های بسیار بهتری در حوزه سلامت آن خواهیم بود.302/219

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 197292
کلمات کلیدی