• 97/11/04 - 14:36
  • 29
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار عنوان کرد؛

شاخص اهدای عضو در سبزوار 2 برابر میانگین کشوری

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: شاخص کشوری اهدای عضو از بیماران مرگ مغزی به ازای یک میلیون نفر 11 و در سبزوار 26 می باشد که حدود 2 برابر میانگین کشوری است.

به گزارش وبدا، دکتر محمد نعمت شاهی در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی اهدای عضو اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون اعضای بدن 13بیمار مرگ مغزی در سبزوار اهدا شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 60 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه واحد پیوند اعضا سال 1385 در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار شکل گرفت، افزود: تا کنون 99 بیمارمرگ مغزی در سبزوار با رضایت خانواده، اعضا خود را اهدا کرده اند و سبب بازگشت به زندگی 352 بیمار شده و جانی دوباره به آنها بخشیده اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با اشاره به اینکه در حال حاضر 27 هزار سبزواری کارت اهدای عضو دریافت کرده اند تصریح کرد: افراد علاقمند از دانشگاه ها، ادارات و اصناف برای اطلاع رسانی بیشتر در خصوص اهدا اعضا به عنوان سفیر هدایت با این دانشگاه همکاری دارند.

دکتر نعمت شاهی اضافه کرد: همکاری و برگزاری جلسات متعدد با مسئولین شهرستان در راستای فرهنگ اهداء عضو، برگزاری همایش های آموزشی، برگزاری 2 دوره جشن نفس و تقدیر از خانواده های اهدا کننده عضو، راه اندازی بوستان نفس به یاد اهداء کننده گان عضو و دیدار با خانواده آنان از جمله برنامه ها ی دانشگاه در راستای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی اهداء عضو است.

وی خاطر نشان کرد: کارت اهدا اعضا علاوه بر تاثیر مثبت در فرهنگ سازی، نشان دهنده رضایت شخص ازاهداء عضو است و افرادی که تمایل دارند به خانواده بزرگ اهداء اعضاء کشور بپیوندند می توانند به دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و یا سایت این دانشگاه مراجعه کنند.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 186117
کلمات کلیدی