• 98/03/28 - 11:41
  • 56
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل بیمه سلامت استان یزد:

طرح نسخه الکترونیک بیمه سلامت در اردکان و میبد اجرا می‌شود

 
 
مدیرکل بیمه سلامت استان یزد از اجرایی شدن طرح نسخه الکترونیک بیمه سلامت در شهرستان‌های اردکان و میبد از اول مردادماه خبر داد.
 
 به گزارش وبدا، محمد دریجاني در مراسم رونمایی از نسخه الکترونیک بیمه سلامت در اردکان گفت: طرح تحول سلامت که در سال 93 شروع شد همراه با اقدامات مثبت و برخی چالش‌ها همراه بود.
 
وي با بیان اینکه مهمترین مزیت این طرح، کاهش پرداختی مردم و جلوگیری از سرگردانی بیماران برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی بود، افزود: طرح تحول سلامت، چالش‌هایی برای دولت و نظام سلامت کشور ایجاد کرد که می‌توان به هزینه‌های آن اشاره کرد. بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی ما با چالش اصلی پرداخت مواجه هستند و سازمان‌های بیمه‌گر نتوانستند در تامین منابع مالی این طرح کاری انجام دهند و ارائه‌کنندگان خدمات سلامت با مشکلاتی مواجه شده‌اند.
 
مدیرکل بیمه سلامت استان یزد گفت: در دنیا وقتی تحولی در نظام سلامت صورت می‌گیرد در ابتدا نظام سطح‌بندی و ارجاع به پزشک خانواده وجود دارد ولی متاسفانه ما این فرآیند را از آخر شروع کردیم. بیماران باید توسط پزشک خانواده برای تخصص‌های مختلف انتخاب شوند تا هزینه‌های درمانی کاهش داشته باشد و نظام سلامت نیز ارتقا پیدا می‌کند.
 
وی تصريح كرد: اجرای نسخه الکترونیک سلامت در راستای اجرای نظام سطح‌بندی خدمات سلامت و مراقبت‌های اولیه انجام می‌شود. در کنار درمان مردم می‌توانیم نظامی را طراحی کنیم که پزشک خانواده نیز مستقر شود و لازمه این کار ایجاد نسخه الکترونیک است.
 
دریجانی گفت: طرح نسخه الکترونیک بیمه تامین اجتماعی در استان یزد از چند سال گذشته آغاز شده است و تعدادی از پزشکان نیز در این طرح مشارکت دارند و با نسخه الکترونیک آشنایی کامل و جامع دارند و با اجرایی شدن نسخه الکترونیک سلامت بسیاری از مشکلات درزمینه ارائه خدمات مرتفع می‌شود.
 
وی خاطر نشان کرد: همزمان با سراسر کشور، طرح نسخه الکترونیک بیمه سلامت در شهرستان تفت به‌ عنوان پایلوت انجام شد و آموزش‌های لازم به پزشکان داده شد و از ابتدای تیرماه اجرای این طرح در شهرستان تفت الزامی است. در مرحله بعد نسخه الکترونیک بیمه سلامت در شهرستان‌های اردکان و میبد اجرا می‌شود که پس از دوره‌های آموزشی لازم، این طرح از ابتدای مردادماه در این شهرستان‌ها عملیاتی خواهد شد.
 
مدیرکل بیمه سلامت استان یزد اظهار داشت: در سال گذشته 4 میلیون مراجعه به مراکز تشخیصی درمانی طرف قرارداد با بیمه سلامت در استان یزد انجام‌ شده است و حدود 12 میلیون مراجعه نیز به مراکز درمانی تامین اجتماعی صورت گرفته است.
 
وی در پایان گفت: برای اجرای هرچه بهتر این طرح همراهی و همدلی مسئولین شهرستان‌ها و پزشکان مورد انتظار است تا بتوانیم در فضایی آرام و بدون استرس مشکلات و ایرادهای این طرح را نیز برطرف کنیم و تا پایان سال در همه شهرستان‌های استان یزد طرح نسخه الکترونیک سلامت را اجرا کنیم./143/205
  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 191897
کلمات کلیدی