• 98/04/02 - 10:21
  • 67
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكي يزد:

غربالگري فشار خون ٤٥ درصد جمعيت هدف استان یزد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكي يزد گفت: از ٢٧ ارديبهشت ماه تاكنون فشار خون ٤٥ درصد جمعيت هدف استان اندازه گيري و ثبت شده است.  

به گزارش وبدا، محمدرضا دهقاني در نشست خبري كه به منظور گزارش عملكرد بسيج ملي كنترل فشار خون برگزار شد با بیان این مطلب افزود: علاوه بر خانه هاي بهداشت و مراكز بهداشتي - درماني، تعداد ٣٣١ ايستگاه موقت غربالگري فشار خون جمعيت ٣٠ سال به بالا، زنان باردار در تمامي گروه هاي سني و بيماران مزمن كليوي را تا ١٥ تيرماه در سراسر استان انجام مي دهند.

وي تصريح كرد: با توجه به مهلت دو هفته اي باقي مانده از اجراي اين طرح، ضروري است تا بقيه جمعيت هدف هم جهت اندازه گيري و ثبت عدد فشار خون خود با سه روش مراجعه به نزديكترين مركز بهداشتي - درماني محل سكونت،مراجعه به ايستگاه هاي موقت برپا شده و يا ثبت فشار خون در سامانه www.salamat.gov.ir  اقدام كنند.

دبير ستاد اجرايي بسيج ملي كنترل فشار خون در ادامه خاطرنشان كرد: ثبت و رصد آنلاین فرآیند اجرایی طرح ملی بسیج فشار خون برای اولین بار در کشور را از جمله ویژگی‌های این طرح دانست و تاکید کرد: تاکنون اطلاعات بیش از 73 هزار نفر در استان یزد توسط ایستگاه‌های سیار کنترل فشار خون ثبت شده است.

دهقانی تصریح کرد: از ابتدای آغاز این طرح تا ٣١ خرداد ماه امسال جمعا 248 هزار و 288 نفر تحت پوشش طرح ملی بسیج فشار خون در استان یزد قرار گرفتند.

وي با بیان این‌که اطلاعات بدست آمده در طرح بسیج ملي كنترل فشار خون در حقیقت بانک اطلاعاتی طرح‌های آینده وزارت بهداشت خواهند بود،‌ گفت:‌ خوشبختانه تا امروز تمام شهرستان‌های استان به جز شهر یزد در طرح ملی بسیج فشار خون به پوشش 50 درصدی رسیدند و اميدواريم تا پايان طرح، شهر يزد هم  به پوشش ٥٠ درصدي جمعيت مورد نظر برسد./143/205

  • گروه خبری : آخرین اخبار,فشار خون بالا,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 192134
کلمات کلیدی