• 98/11/16 - 14:17
  • 119
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید از پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی اعلام کرد:

غربالگری و بیماریابی تمامی افراد در بدو ورود به کشور در پایانه مرزی میرجاوه

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید از پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی میرجاوه اعلام کرد: تمامی افراد در بدو ورود به کشور در پایانه مرزی میرجاوه براساس نظام مراقبت سندرمیک بیماریها مورد غربالگری قرار می گیرند. 
به گزارش وبدا، دکتر سید مهدی طباطبایی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید از پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی میرجاوه بر تقویت نظام مراقبت سندرمیک بیماریها تاکید کرد و گفت: تمامی افراد در بدو ورود به خاک جمهوری اسلامی ایران از نظر سلامت مورد غربالگری قرار می گیرند و در صورتی فردی دارای تب و علائم تنفسی باشد علاوه بر کارشناسان بهداشتی، همکاران پزشک نیز در پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی میرجاوه مستقر هستند و بررسی های لازم برای افراد مشکوک صورت می گیرد.
وی با اشاره به این موضوع که   امکانات نمونه گیری درپایگاه پشتیبان مراقبت مرزی وجود دارد، گفت: در صورت مشاهده فرد مشکوک به کرونا ویروس ضمن انجام قرنطینه و بستری بیمار در نزدیکترین مرکز درمانی، با رعایت تمامی شرایط کنترل عفونت، نمونه گیری بر اساس پروتکل های کشوری در سریع ترین زمان ممکن صورت خواهد گرفت.
به گفته دکتر طباطبایی تمام تلاش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر این است تا از ورود بیماری کرونا ویروس به کشور جمهوری اسلامی ایران جلوگیری شود.
دکتر طباطبایی با اشاره به این موضوع که علاوه بر پیش بینی 10 تخت بستری موقت در پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی میرجاوه، بیمارستان دارالشفاء میرجاوه نیز آمادگی لازم برای پذیرش بیماران احتمالی و بستری موارد احتمالی را دارد، افزود: علاوه بر میرجاوه بیمارستان های شهرستان زاهدان هم آمادگی لازم برای پذیریش بیماران احتمالی را دارد و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر اساس دستور العمل های وزارت بهداشت در حال رصد وضعیت بیماری است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: خوشبختانه موردی از بیماری کرونا ویروس در کشور مشاهده نشده است ولی لازم است که همه ما هوشیار باشیم و هموطنان و هم استانیهای عزیز که مخصوصا به کشور چین سفر داشته اند و دچار علائم تنفسی و تب شده اند به نزدیکترین مرکز درمانی و مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه نمایند تا همکاران ما اقدمات و آموزش های لازم را ارائه دهند.
گفتنی است، مدیران و کارشناسان بهداشتی دانشگاه بصورت مستمر از پایانه مرزی میرجاوه و مرزهای قانونی و غیر قانونی جنوب شرق کشور بازدید می کنند و میزان آمادگی لازم کارکنان جهت مواجهه و پیشگیری از بیماری در حال رصد است.302/119

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 199410
کلمات کلیدی