• 97/12/01 - 12:45
  • 29
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

مردان استان سیستان و بلوچستان برای معاینات دوره ای و غربالگری نسبت به بانوان مراجعه کمتری به پزشک دارند

 
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با توجه به احتمال بروز فاکتورهای خطر بیماری های غیر واگیر در مردان و براساس نتایج حاصله در استان سیستان و بلوچستان، مردان برای معاینات دوره ای و غربالگری کمتر به پزشک مراجعه می کنند.
 
به گزارش وبدا، دکتر سیدمهدی طباطبایی همزمان با آغاز هفته سلامت مردان در گفتگو  با بخش خبر سیمای هامون با بیان این مطلب که نیمی از مردم استان ما دچار اضافه وزن و چاقی هستند و باید تحرک کافی و ورزش را در دستور کار خود قرار دهند، خاطرنشان کرد: ارزیابی عوامل خطر و بیماریابی در مراکز خدمات جامع سلامت برای 30 درصد از مردان حداقل یکبار انجام گرفته است و به همه مردم استان توصیه می کنیم با مراجعه به این مراکز از خدمات رایگان سلامت بهره مند شوند. 
 
وی در ادامه افزود: سنجش میزان سلامت افراد در همه گروه های سنی، مشاوره های تغذیه و سلامت روان، سلامت دهان و دندان، ارزیابی عوامل خطر بیماری های قلبی و عروقی از مهمترین خدماتی است که در مراکز خدمات جامع سلامت در حال انجام است.
 
دکتر طباطبایی تصریح کرد: براساس نتایج مطالعه بررسی بار بیماری های سال 2010 سازمان جهانی بهداشت، از مجموع 67 عامل خطر تهدید کننده سلامت 60 عامل خطر تهدیدکننده در بین مردان شیوع بیشتری نسبت به زنان داشته است.
 
گفتنی است، اول تا هفتم اسفندماه به نام هفته سلامت مردان با شعار مردان فعال تر- مردان سالم تر نامگذاری شده است.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 187179
کلمات کلیدی