• 98/06/01 - 09:47
  • 40
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
نایب رییس مجلس شورای اسلامی:

مهمترین مساله در اصلاح رفتار ترافیکی، تعهد و عزم سیاسی است/ لزوم برخوردهای قانونی محکم با متخلفان رانندگی/ کسی حق ندارد با رفتارهای نادرست رانندگی، برای دیگران تهدیدی ایجاد کند

 
 
نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین مساله در اصلاح رفتار ترافیکی و حوادث جاده ای، تعهد و عزم سیاسی است و اگر این تعهد و عزم وجود داشته باشد، به راهکارهای مورد نیاز نیز خواهیم رسید.
 
به گزارش وبدا، دکتر مسعود پزشکیان در بیست و چهارمین کنفرانس بین المللی حمایت از جوامع ایمن که در تبریز در حال برگزاری است، اظهار داشت:  مهم ترین مساله در اصلاح رفتار ترافیکی، عزم و تعهد سیاسی است و البته باید برخی افراد که رفتارهای نادرست رانندگی دارند را مورد آموزش قرار داده و جاده ها و وسایل نقلیه ناایمن را اصلاح کنیم.
 
وی یادآور شد: مهم است که اگر فردی در چارچوب عادت نادرست خود، اقدام به تخلفات رانندگی کرده و با حرکت مخاطره آمیز، جان خود و دیگران را تهدید به مرگ کند، چنان مورد برخورد قانونی محکم قرار گیرد که نتواند این رفتار را ادامه دهد البته باید به نقش آموزش، مهندسی ترافیک و اصلاح وسایل نقلیه و راه نیز توجه کنیم.
 
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در ذهن سیاستگذاران باید این آگاهی ایجاد شود که نباید اجازه دهیم که افراد زیادی، به دلیل رفتارهای نادرست رانندگی، جان خود و دیگران را به خطر بیندازند، باعث معلولیت شوند و خانواده ها را متلاشی کنند.
 
وی ضمن تاکید بر اهمیت نقش آموزش، تشویق، برخورد با متخلفان و اصلاح زیرساخت های جاده ای و وسایل نقلیه، خاطرنشان کرد: باید قدرت و اجبار قانون به گونه ای باشد که رفتارهای نادرست ترافیکی را اصلاح کند، چون بیشترین علت مرگ و میر جوانان، حوادث و سوانح است و کاهش این حوادث باید دغدغه همه مسئولان به ویژه سیاستگذاران باشد./۲۰۶
  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 194344
کلمات کلیدی