• 98/03/28 - 09:34
  • 66
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جهرم خبر داد :

پایش فشار خون بیش از ۵۰ هزار نفر در شهرستان جهرم

 
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جهرم اعلام کرد: در ۱۰ روز اول طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در شهرستان جهرم، ۳۹ هزار نفر به تمام درمانگاه های سطح شهر و روستا (پزشکان خانواده) و ۷۵۰۰ نفر به ایستگاه های ثابت و سيار شهرستان مراجعه کرده اند.
 
به گزارش وبدا، دکتر سید مجید ارجمند با بیان این خبر افزود: ۷۲ پایگاه ثابت و ۴۰ ایستگاه سیار (پایش فشار خون) در سطح شهرستان جهرم در حال پايش فشار خون مردم هستند که در ۱۰ روز اول اجراي بسيج ملي کنترل فشار خون ۷۵۰۰ نفر به اين مراکز مراجعه کرده اند.
 
وی اظهار داشت: تاکنون  ۳۹ هزار نفر به تمامی درمانگاه های شهرستان (پزشکان خانواده) مراجعه کرده اند و در این طرح ملی  ۲۱۵ سنجشگر (فشار خون) در شهرستان در حال ارائه خدمت به همشهریان هستند.
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جهرم در ادامه بیان کرد: این ۲۱۵ سنجشگر شامل پرستار، بهورز، ماما و کارشناسان بهداشت است که در کنار آنان برای اجرای دقيق اين طرح ۳۵ نفر ناظر (پايش فشار خون) مشغول به فعاليت هستند. 
 
به گفته وی، سنجشگران علاوه بر تعیین فشار خون، به آگاه سازی و ارائه آموزش های خودمراقبتی و نحوه مديريت و کنترل فشار خون مراجعين نيز مي پردازند. 
 
دکتر ارجمند خاطرنشان کرد: در این طرح به محض پایش فشار خون مراجعه کننده تمام اطلاعات سلامت فرد وارد سامانه سلامت سیب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور می شود و در صورت قرار گرفتن فرد در مرحله پيش فشار خون (مرز فشار خون بالا) با ارسال پيامک به فرد از او خواسته مي شود كه در هفته هاي آتي جهت پايش فشار خون مجدد به پزشك خانواده خود مراجعه کنند. 
 
گفتنی است، اجرای بسیج  ملی کنترل فشار خون در شهرستان جهرم علاوه بر تمام بیمارستان ها، کلينيک ها، مطب هاي پزشکان خانواده، درمانگاه ها و مراکز خدمات جامع سلامت شهري و روستايي، در مراكز پر رفت و آمد شهر مانند ميادين و چهارراه هاي اصلي، باغ ملي، پارك كوهسار و لاله، استاديوم فرجام و آزادگان، پايانه مسافر بري، اداره تامين اجتماعي و برخي از داروخانه هاي سطح شهر انجام مي شود.302/114
  • گروه خبری : آخرین اخبار,فشار خون بالا,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 191876
کلمات کلیدی