• 98/04/04 - 09:16
  • 82
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا خبر داد :

پیشگامی مردم شهرستان فسا در پویش ملی کنترل فشار خون

رییس  دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: با اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون و طبق اعلام وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی فسا تا یکم تیرماه 98 با سنجش فشارخون 92 هزار و 475 نفر از جمعیت گروه هدف ضمن پوشش 88 درصدی کل جمعیت افراد بالای 30 سال، هم اکنون رتبه اول در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور را دارا می باشد.
 
به گزارش وبدا، دکترعلی اصغر خالقی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی فسا با دستیابی به پوشش 177 درصدی جمعیت مورد انتظار وزارت بهداشت، در اجرای  بسیج ملی کنترل فشار خون در کشور پیشگام  است، افزود: از مجموع افراد مورد سنجش قرار گرفته، فشار خون تعداد 80هزار و 324 نفر در سامانه سیب و 12 هزار و 151 نفر در سامانه سلامت  وزارت بهداشت ثبت شده است.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا ضمن قدردانی از مشارکت مردم شریف شهرستان و همکاری ادارات و نهادهای حاکمیتی و اجرایی، تلاش های بهورزان، کارشناسان بهداشتی، مراقبین سلامت، گروههای پرستاری، پزشکان خانواده شهری و روستایی و معاونت های مختلف دانشگاه اظهار کرد: امیدواریم تا 15 تیرماه با مشارکت حداکثری مردم به پوشش بالاتر از هدف تعیین شده برنامه بسیج ملی کنترل فشارخون در شهرستان فسا دست یابیم.
 
وی ادامه داد: بسیج ملی کنترل فشار خون با هدف افزایش آگاهی جامعه نسبت به بیماری فشار خون بالا و پیامدهای خطرناک آن و شناسایی افراد مبتلا به فشار خون و درمان بموقع آنها، از 27 اردیبهشت ماه همزمان با سراسر کشور در شهرستان فسا آغاز شد و تا 15 تیرماه ادامه دارد و در این طرح افراد شناسایی شده مبتلا به فشار خون برای کنترل بیماری و درمان به پزشک معرفی می شوند و تحت نظر مراکز بهداشتی قرار می گیرند.
 
دکتر خالقی اضافه کرد: پایگاه ها و مراکز خدمات جامع سلامت، خانه های بهداشت، مطب پزشکان خانواده، بیمارستانها و پایگاه های سیار آماده اندازه گیری فشار خون همشهریان گرامی می باشند./128/205
  • گروه خبری : آخرین اخبار,فشار خون بالا,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 192239
کلمات کلیدی