• 98/02/28 - 09:03
  • 31
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرم اعلام کرد:

پیش بینی شناسایی بیش از 12 هزار نفر با فشار خون بالا در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون

 
رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرم اعلام کرد: پیش بینی می شود  با اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در شهرستان، تعداد کل بیماران شناسایی شده فشار خون بالا به بیش از 12 هزار نفر برسد.
 
به گزارش وبدا، دکتر محمد رحمانیان گفت: تعداد بیماران شناسایی شده فشارخون بالا در جمعیت 30 سال به بالای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی جهرم، 7 هزار 194 نفر بوده که میزان شیوع فشار خون بالا در این جمعیت 10 درصد بوده است.
 
وی افزود: طبق آمار های گرفته شده 120 هزار نفر بالای 30 سال شامل میانسال و سالمند در شهرستان جهرم وجود دارد که از این تعداد 7 هزار و 194 نفر دچار فشار خون بالا و 3 هزار و 361 نفر از آنها تحت مراقبت های دوره ای دانشگاه علوم پزشکی جهرم هستند.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرم خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود با اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در شهرستان، تعداد کل بیماران شناسایی شده فشار خون بالا به بیش از 12 هزار نفر برسد تا با ارائه خدمات مراقبتی از عوارض این بیماری بکاهیم.
 
وی تاکید کرد: باید در مسیر پیشگیری از بیماری ها قدم برداشت تا درمان آنها، زیرا با پیشگیری می توان بسیاری از رنج ها و همین طور هزینه های گزاف درمان را کاهش داد. 
 
دکتر رحمانیان با دعوت از افراد بالای 30 سال برای شرکت در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون گفت: این طرح ملی فرصتی بسیار خوب برای شناسایی افرادی است که در معرض فشار خون بالا هستند و با کنترل و پیشگیری از آن می توان از بسیاری از بیماری های پر خطر چون سکته های مغزی، قلبی، نارسایی کلیه و مواردی از این قبیل جلوگیری کرد.302/114
  • گروه خبری : آخرین اخبار,فشار خون بالا,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 190468
کلمات کلیدی