• 98/03/20 - 14:29
  • 69
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

پیوستن استاندار فارس به بسیج ملی کنترل فشار خون

همزمان با آغاز مرحله اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون، استاندار فارس از آحاد مردم در سراسر استان دعوت کرد تا در راستای سلامت خود و جامعه به بسیج ملی کنترل فشار خون پیوسته و فشار خون خود را اندازه گیری کنند.
 
به گزارش وبدا، دکتر عنایت الله رحیمی ضمن تقدیر از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی شیراز به پاس تلاش برای ارتقای سلامت مردم، اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون در استان فارس را ارزشمند برشمرد و گفت: پیش بینی می شود این بسیج ملی بتواند سلامت افراد و جامعه را گسترش داده و هزینه های درمانی افراد را نیز، کاهش دهد.
 
دکتر رحیمی از مردم استان فارس دعوت کرد تا در غربالگری بسیج ملی کنترل فشارخون، مشارکت کرده و با ثبت مشخصات خود به صورت خوداظهاری و یا به کمک کارشناسان سلامت در ایستگاه های ثابت و سیار شناسنامه سلامت دریافت کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این مراسم با تشکر از استاندار فارس و همکاری دستگاه های اجرایی در راستای بسیج ملی کنترل فشار خون در نقاط مختلف استان، گفت: دو هزار و پانصد پایگاه ثابت و ششصد ایستگاه موقت در نقاط پرتردد استان فارس، آماده ارائه خدمات اندازه گیری فشار خون از افراد بالای ۳۰سال، مادران باردار و بیماران کلیوی هستند.
 
دکتر عبدالرسول همتی تاکید کرد: بیماران کلیوی و مادران باردار می توانند بدون در نظر گرفتن شرایط سنی با مراجعه به پایگاه های خدمات سلامت، در نقاط مختلف استان، فشار خون خود را اندازه گیری کنند.

وی افزود: این مرحله از غربالگری به دستور وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا پانزدهم تیر ۹۸ در کشور ادامه دارد.
 
در این مراسم، استاندار فارس به همراه جمعی از معاونان و کارمندان استانداری با حضور در غرفه سنجش فشار خون که در نمازخانه ساختمان استانداری برپا شده و تا پانزدهم تیر مستقر است، فشار خون خود را اندازه گیری کرده و به این بسیج ملی پیوست.

دکتر قاسم پور معاون منابع انسانی استانداری، دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکترسید روح الله حسینی سرپرست روابط عمومی دانشگاه، دکتر فریبا مرادی رییس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیر واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه و دکتر احمد رضازاده رییس مرکز بهداشت شهدای والفجر نیز در این مراسم حضور داشتند./126/205

  • گروه خبری : آخرین اخبار,فشار خون بالا,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 191456
کلمات کلیدی