• 97/11/28 - 09:11
  • 16
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرپرست معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر خبر داد:

کشف و معدوم سازی ۱۲۷۷ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و پلمپ ۱۳ واحد تهیه و توزیع مواد غذایی متخلف در ۹ماهه سال ۹۷

 
سرپرست معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر از کشف و معدوم سازی ۱۲۷۷ کیلوگرم موادغذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته و پلمپ ۱۳ واحد تهیه و توزیع مواد غذایی متخلف در ۹ ماهه سال ۹۷ خبر داد.
 
به گزارش وبدا، دکتر نایب فدایی گفت: در ۹ ماهه اول امسال بیش از ۹ هزار و ۳۰۰ مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی انجام شده است که طی آن ۱۲۷۷ کیلوگرم موادغذایی فاسد کشف و معدوم سازی شده و ۱۳ واحد متخلف پلمپ شدند.
 
وی افزود: بازرسان پر تلاش معاونت بهداشت در این مدت ۲ هزار و ۲۱۲ بار با تجهیزات پرتابل، انواع مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی به خصوص مراکز سیار در ایام محرم و اربعین را از نظر شوری سنجی، سنجش پراکسید از روغن و سنجش دما بازرسی کرده اند و ۲۱۱ مورد نمونه برداری مواد غذایی برای آزمایش های بیشتر انجام داده اند تا سلامت شهروندان با خوردن این مواد غذایی به خطر نیفتد.
 
 
دکتر فدایی در پایان تصریح کرد: ۵۰ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی به دلیل نداشتن برخی استانداردها به مراجع قضایی معرفی شده اند و ۵۰ تماس شهروندانی که با سامانه ۱۹۰ برای مطرح کردن شکایات انجام شده تا حصول نتیجه پیگیری شده است. با نهایت تلاش در راستای تامین سلامت شهروندان می کوشیم و امیدواریم مردم نیز نسبت به مواردی که مشاهده می کنند حساسیت داشته باشند و از طریق سامانه تلفنی ۱۹۰ که به صورت ۲۴ ساعته شکایات مردم را دریافت می کند، این موارد را پیگیری کنند.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 187073
کلمات کلیدی