• 98/03/25 - 15:34
  • 57
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اعلام کرد:

کنترل فشار خون بیش از 102 هزار سبزواری/ شناسایی 20 هزار بیمار مبتلا به فشار خون بالا

 
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: از زمان آغاز بسیج ملی کنترل فشار خون بیش از 102 هزار نفر در پایگاه ها و مراکز سنجش فشار خون در سبزوار و شهرستان های تابعه غربالگیری شده اند. 
 
به گزارش وبدا، دکتر علیرضا مسلم در این خصوص اظهار کرد: بسیج ملی کنترل فشار خون در 262 مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، پایگاه سلامت و خانه بهداشت و 51 ایستگاه ثابت و سیار در سبزوار و شهرستان های تحت پوشش دانشگاه در حال اجرا است. 
 
وی افزود: بیش از 240 هزار فرد بالای 30 سال در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار هستند که 50 درصد از این جمعیت از نظر ابتلا به فشار خون بالا غربالگری خواهند شد.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بیان کرد: از زمان آغاز بسیج ملی کنترل فشار خون بیش از 102 هزار نفر در سبزوار و شهرستان های تابعه غربالگیری شده اند که از تعداد 20 هزار بیمار مبتلا به فشار خون بالا شناسایی شده اند. 
 
دکتر مسلم تصریح کرد: درصد فشار خون ثبت شده نسبت به كل جمعيت مورد انتظار در سبزوار که 120 هزار نفر می باشد که با تلاش نیروهای بهداشتی و درمانی در تمامی حوزه های تابعه دانشگاه به بیش از 91 درصد رسیده است.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با بیان اینکه در این غربالگری افرادی که حداکثر و حداقل فشار خون آنها به ترتیب از 140 و 90 میلیمتر جیوه بالاتر باشد تحت کنترل، مراقبت و بررسی قرار خواهند گرفت، اضافه کرد: این طرح که تا 15 تیرماه سال جاری ادامه خواهد داشت فشار خون تمام افراد بالای ۳۰ سال، مادران باردار و بیماران کلیوی در سنین مختلف اندازه گیری می شود.
 
رییس ستاد اجرایی بسیج کنترل فشار خون سبزوار ضمن تقدیر از تمام سازمان ها و و ادارات شهرستان به دلیل مشارکت در این طرح ملی، خاطرنشان کرد: همشهریان گرامی می توانند با مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی و ایستگاه های ثابت و سیار که در سطح شهرها اطلاع رسانی و مشخص شده اند نسبت به کنترل فشار خون خود اقدام کنند.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,فشار خون بالا,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 191723
کلمات کلیدی