• 98/03/11 - 14:01
  • 173
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

گرامیداشت دهمین سالگرد عروج ملکوتی شهید کوروش فیروزی با حضور در جمع خانواده آن شهید معزز


در دهمین سالگرد حادثه تروریستی مسجد علی ابن ابی طالب(ع) زاهدان رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به اتفاق جمعی از یادگاران دوران دفاع مقدس در جمع خانواده شهید کوروش فیروزی حضور یافت.

به گزارش وبدا، دکتر سید محمد هاشمی شهری، رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید فیروزی به بیان برخی خصوصیات اخلاقی این شهید معظم پرداخت و گفت: شهید کوروش فیروزی نماد مهربانی، صمیمیّت و جدیّت در فعالیت های فرهنگی و اداری بود.

دکتر هاشمی شهری، راه اندازی کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان را یکی از مهمترین خدمات فرهنگی شهید فیروزی عنوان کرد و گفت: ایشان با سعه صدر و عطوفت مثال زدنی،  بستر لازم برای حضور همه طیف های فکری و اعتقادی را در این کانون فرهنگی فراهم آورده بود.

وی افزود: با گذشت ۱۰ سال از عروج ملکوتی این شهید گرانقدر هرگاه در سطح دانشگاه علوم پزشکی زاهدان محفل و مجلس قرانی و معنوی برگزار می شود یاد و خاطره این شهید عزیز گرامی داشته می شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در جمع خانواده شهید کوروش فیروزی گفت: این شهید بزرگوار که در  زمان شهادت مسئولیت مدیریت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان را بر عهده داشت از پیشگامان و فعالان راه اندازی مرکز قرآنی وزارت بهداشت نیز بودند.

وی با اشاره به حادثه تروریستی انفجار در مسجد علی ابن ابی طالب(ع) زاهدان گفت: جریانات تکفیری و تروریست های جنایتکار باید بدانند که خون شهدای مظلوم انقلاب ما درخت وحدت را در سیستان و بلوچستان و کشور ما بارورتر می کند.

دکتر هاشمی شهری با اشاره به شان و جایگاه ویژه خانواده شهداء و ایثارگران انقلاب اسلامی از نقش کلیدی همسر شهید فیروزی در استمرار یاد و خاطره آن شهید تجلیل کرد و گفت: سرکار خانم انجم شعاع که خودشان نیز جزء خانواده بهداشت و درمان هستند از فعالان برجسته قرآنی نیز هستند و همچنان در سنگر خدمت به مردم ادامه دهنده راه شهید فیروزی هستند.
وی اظهار امیدواری کرد تا فرزندان برومند این شهید بزرگوار و سایر فرزندان معظم شاهد و ایثارگر همچنان در مسیر روشن پدران  بزرگوارشان گام بردارند.
در این دیدار که در منزل مسکونی خانواده شهید فیروزی در شهر کرمان برگزار شد علاوه بر رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، سردار حسنی سعدی، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان، سردار جعفر دولتی مقدم، از فرماندهان لشکر 41 ثارا... در دوران دفاع مقدس، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان، قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان، دبیران ستاد شاهد و ایثارگر و جمعی از دیگر مدیران دانشگاه های علوم پزشکی زاهدان و کرمان حضور داشتند.
خانم انجم شعاع، همسر شهید فیروزی نیز با تقدیر از حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در جمع خانواده شهید گفت: امروز و در دهمین سالگرد شهادت شهید فیروزی حضور جمعی از مسئولین در جمع فرزندان شهید مایه مسرّت و خوشحالی این دو یادگار گرانقدر شهید فیروزی را فراهم کردد.
شایان ذکر است شهید کوروش فیروزی در روز هفتم خرداد ماه 1388 و مصادف با شامگاه شهادت حضرت فاطمه زهراء(س) و در حالی که در تدارک برگزاری آخرین قسمت از سلسله برنامه های فرهنگی تحت عنوان  "پله پله تا ملاقات خدا" بود  در حادثه انفجار تروریستی مسجد علی ابن ابی طالب(ع) به همراه 19 کبوتر خونین بال فاطمی، آسمانی شد.
از آن شهید بزرگوار 2 فرزند دختر و پسر به یادگار  مانده اند که مراحل تحصیلی و امور فرهنگی  را با موفقیت سپری می کنند./119/201

 

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 191107
کلمات کلیدی