• 97/11/03 - 13:24
  • 7
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد عنوان کرد:

اجرای پویش ملي مبارزه با سرطان به منظور کاهش بروز و مرگ و میر ناشی از این بیماری

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: هدف کلی از اجرای ملي مبارزه با سرطان، کاهش بروز و مرگ و میر ناشی از سرطان و بهبود کیفیت زندگي بيماران مبتلا به سرطان است.
 
به گزارش وبدا، دکترمحمدرضا دهقاني ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: اهدافي که وزارت بهداشت برای برگزاري اين پويش ملي دنبال مي كند شامل افزایش آگاهی و جلب مشارکت مردم درخصوص قابل پیشگیري بودن سرطان و شيوه هاي آن با تاکيد بر مشکلات منطقه اي، اصلاح باورهاي نادرست مردم در خصوص سرطان از جمله درمان ناپذير بودن آن و جلب مشارکت سياستگذاران و مجريان سلامت (درون و برون بخشي) در كنترل عوامل خطر سرطان با تاكيد بر مشكلات منطقه اي است.
 
 وي با بیان اینکه گروه هاي مردمي به ويژه نوجوانان و جوانان، بيماران و خانواده ها، سياستگذاران و مجريان خارج حوزه سلامت و سياستگذاران و مجريان حوزه سلامت، گروه هاي هدف و ذينفعان این پويش ملي هستند، افزود: برای اين گروه ها پيام هاي مناسب و منطبق با شرايط فرهنگي، اجتماعي و جنسيتي آنها آماده شده كه براساس اين نوع پيام ها انواع برنامه هاي تبليغي و حمايت طلبي، برنامه هاي آموزشي مردمي، برنامه هاي مرتبط با جلب مشاركت سياستگذاران جهت اجرای بهتر اين پويش در نظر گرفته شده است.
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد افزود: غربالگري سرطان های شايع شامل سينه، دهانه رحم در خانم هاي ۵۹-۳۰ سال و روده بزرگ در آقايان و خانم هاي ۶۹-۵۰ سال در تمام پايگاه هاي سلامت و خانه هاي بهداشت از دورترين مناطق روستايي تا مركز استان در حال انجام است و همه شهروندان برای دريافت اين خدمات مي توانند به اين مراكز مراجعه کنند.
 
گفتنی است، پویش ملی مبارزه با سرطان از تاریخ ۱ تا ۷ بهمن ماه با شعار "سرطان قابل پیشگيري و درمان است با خودمراقبتي و اميد" در حال برگزاري است./216/205
  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 186077
کلمات کلیدی