• 98/03/14 - 16:12
  • 52
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز عنوان کرد:

استفاده از ظرفیت مراکز بیمارستانی و درمانگاه ها برای دستیابی به اهداف بسیج ملی کنترل فشار خون


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: کمیته درمان بسیج ملی کنترل فشار خون بر استفاده از ظرفیت بیمارستان ها و درمانگاه های تحت پوشش دانشگاه در مسیر دستیابی بر اهداف این بسیج ملی تاکید دارد. 

به گزارش وبدا، دکتر عبدالخالق کشاورزی با تاکید بر لزوم عزم جدی همگان در شناسایی و درمان بیماری های غیر واگیر درخصوص اقداماتی که در حوزه درمان در اجرای این بسیج ملی در حال انجام است، گفت: معاونت درمان همگام با معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اقدامات متناسب با دستورکار کشوری و برنامه های ستاد اجرایی دانشگاه، با استفاده از ظرفیت های مراکز بیمارستانی و درمانگاه های تحت پوشش در این طرح مشارکت می کند و هم استانی ها می ‌توانند با مراجعه به این مراکز، میزان فشار خون خود را اندازه گیری و در صورت بالا بودن فشار خون برای اقدامات تشخیصی تکمیلی و درمانی ارجاع شوند.

وی افزود: بسته های آموزشی و استانداردهای لازم برای اجرای طرح در مراکز بیمارستانی و درمانگاه های تخصصی دانشگاهی و غیر دانشگاهی تهیه و قبل از هفدهم خرداد، مراکز برای اجرای این بسیج ملی آمادگی لازم را دارند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: نقش پرستاران و سایر کادر پیراپزشکی در اجرای این طرح بسیار برجسته و پررنگ است و همگی باید درخصوص آشنایی با بیماری های غیر واگیر و مدیریت پیگیری و درمان آن متعهد باشیم.

گفتنی است، نشست کمیته درمان بسیج ملی کنترل فشار خون با حضور مسئولان درمان، روسا، مدیران و مترون های بیمارستان های استان فارس برگزار و وظایف واحدهای ستادی و محیطی معاونت درمان در این طرح مشخص شد./126/205

  • گروه خبری : آخرین اخبار,فشار خون بالا,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 191249
کلمات کلیدی