• 98/03/28 - 11:47
  • 58
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام کرد:

بررسی فشار خون بیش از 500 هزار نفر، از ابتدای طرح سنجش فشار خون در اصفهان

معاون بهداشت و رییس مرکز بهداشت استان اعلام کرد: از ابتدای طرح سنجش فشار خون در اصفهان، فشار خون بیش از 500 هزار نفر اندازه گیری شده است و مرحله دوم بسیج ملی کنترل فشار خون تا روز 15 تیر ماه ادامه دارد.

به گزارش وبدا، دکترکمال حیدری با بیان این خبر افزود: مردم با مراجعه به پایگاه های ثابت و سیار در سراسر استان می توانند فشار خون خود را به صورت رایگان اندازه گیری و ثبت کنند. فراموش نکنیم که برخی افرادی که با فشار خون بالا به این پایگاه ها مراجعه می کنند در ابتدا از بیماری خود اطلاعی نداشتند.

وی اظهار داشت: تا کنون 530 هزار نفر از ابتدای این طرح مشارکت کردند که هر روز شاهد پیوستن افراد بیشتری به بسیج ملی کنترل فشار خون هستیم.

رییس مرکز بهداشت استان اصفهان تصریح کرد: به کسانی که فشار بالایی برای آن‌ها ثبت می‌شود، پیشنهاد می‌کنیم یک بار دیگر در زمان دیگری به مراکز مراجعه کنند و اگر بار دوم هم برای آن‌ها فشارخون بالا ثبت شود در همان مراکز ارائه خدمات، مراقبت‌های بعدی درمان را پیگیری و خدمات رایگان به آن‌ها ارائه خواهد شد.

دکتر حیدری در پایان خاطرنشان کرد: فشار خون بالا یک قاتل خاموش است و اگر جدی نگرفته شود می تواند خطرات جبران ناپذیری را برای افراد به همراه داشته باشد.302/104

  • گروه خبری : آخرین اخبار,فشار خون بالا,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 191877
کلمات کلیدی