• 98/03/19 - 09:38
  • 37
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد:

دعوت از افراد بالای ۳۰ سال برای اندازه گیری فشار خون


همزمان با آغاز مرحله عملیاتی بسیج ملی کنترل فشار خون، ایستگاه سلامت سنجش میزان فشار خون در ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور رییس دانشگاه همزمان با ۵۹۳ ایستگاه ثابت و سیار دیگر استان، گشایش یافت.      

به گزارش وبدا، دکتر علی بهادر در این آیین ضمن بازدید از غرفه های پیش بینی شده برای سنجش میزان فشار خون مراجعان، از تمامی افراد بالای ۳۰ سال در استان فارس دعوت کرد تا با مراجعه به ایستگاه های ثابت و سیار، از میزان فشار خون خود آگاه شوند.
 
وی تاکید کرد: بیماری فشار خون بالا، اصلی ترین عامل خطر قابل تغییر برای ناتوانی و مرگ و میر زودرس ناشی از بیماری های قلبی، بیماری های مزمن کلیوی و سکته مغزی در کشور است.

دکتر بهادر با بیان اینکه نزدیک به نیمی از مردم کشور ما از فشار خون بالا رنج می برند، افزود: در استان فارس، بیش از ۴۷۰ هزار نفر دچار این بیماری هستند و پیش بینی می شود این آمار در چند سال آینده به ۷۰۰ هزار مورد افزایش یابد.
 
گفتنی است، ۵۹۳ ایستگاه سیار و ثابت در سازمان ها، ادارات پرتردد، معابر عمومی، ایستگاه های مترو، مساجد و تکایا در سطح شهر به اندازه گیری فشار خون افراد بالای ۳۰ سال می پردازند. همچنین یک هزار و ۱۰۰ پزشک خانواده، ۹۰۰ خانه بهداشت و ۵۰۰ پایگاه سلامت و مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی نیز در بسیج ملی کنترل فشار خون در استان فارس خدمات ارائه می دهند./126/205

  • گروه خبری : آخرین اخبار,فشار خون بالا,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 191364
کلمات کلیدی