• 98/08/19 - 09:12
  • 51
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
برای نخستین بار در کشور انجام شد؛

راه اندازی مرکز آموزش شبیه ساز اورژانس پیش بیمارستانی، بیمارستانی و مدیریت حوادث و بلایا در شیراز


رییس سازمان اورژانس کشور و رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز پیرامون راه اندازی مرکز آموزش شبیه ساز اورژانس پیش بیمارستانی، بیمارستانی و مدیریت حوادث و بلایا در شیراز، دیدار و گفت و گو کردند.

 
به گزارش وبدا، دکترکولیوند رییس سازمان اورژانس کشور در این نشست هم اندیشی گفت: با توجه به فعالیت ها و ظرفیت های سازمان اورژانس کشور، در شصت و ششمین نشست وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی در تهران، مصوب شد به عنوان فوکال پوینت منطقه در برخی از فعالیت ها و اقدامات به ویژه در خصوص آموزش تیم های واکنش سریع فوریت های پزشکی، مهارت افزایی تیم ها، فعالیت های مرکز پایش مراقبت های درمانی(MCMC) و ستاد حوادث غیرمترقبه(EOC) و همچنین برنامه ملی پاسخ به حوادث غیر مترقبه کشور باشیم و نیز بتوانیم به تیم های کشورهای مدیترانه شرقی آموزش دهیم.

 
دکتر «پیرحسین کولیوند» افزود: با توجه به ظرفیت ها، امکانات، توانمندی ها، منابع موجود و نیروی انسانی و ساختمان جدید مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و موافقت و اعلام آمادگی دکتر «علی بهادر» رییس دانشگاه برای همکاری بیشتر، تصمیم برآن شد که یک مرکز آموزشی ملی و بین المللی در شیراز راه اندازی شود، البته تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، در این زمینه همکاری، همیاری و مشارکت دارند.

 
وی ادامه داد: این مرکز آموزشی و مهارت افزایی ملی و بین المللی، در بخش های پیش بیمارستانی و بیمارستانی و برای همه رشته ها مانند طب اورژانس، جراحی، ارتوپدی، قلب و عروق و پزشک های عمومی فعالیت دارد.

رییس سازمان اورژانس کشور بیان کرد: با توجه به بازدید ها و بازخوردهای دریافتی، اورژانس فارس یکی از مراکز اورژانس علمی با تیمی جهادی و تلاشگر است که نیروهای آن دلسوزانه و به طور شبانه روزی فعالیت می کنند؛ کنترل کیفیت، رسیدن به مددجو، مدت زمان رسیدن بر بالین بیمار و ارایه انواع خدمات در حوادث ترافیکی، از جمله فعالیت های اورژانس فارس به شمار می رود که قابل تقدیر است.

 
دکتر «علی بهادر» رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست، آمادگی این دانشگاه را برای همکاری در تمامی زمینه ها به ویژه با توجه به وجود اساتید و متخصصان مجرب، در حوزه های آموزشی و پژوهشی اعلام کرد.

این نشست با حضور دکتر «پیرحسین کولیوند» رییس سازمان اورژانس کشور، دکتر «علی بهادر» رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «علی اکبری» معاون درمان و دکتر «مهرداد شریفی» معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، دکتر «محمد فتحی» معاون توسعه مدیریت و منابع و دکتر «سید پژمان آقازاده» معاون آموزشی سازمان اورژانس کشور، همچنین جمعی از مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 196788
کلمات کلیدی