• 97/11/03 - 10:17
  • 17
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی لرستان خبر داد:

راه اندازی کانون های سلامت محلات در لرستان

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی لرستان از راه اندازی کانون های سلامت محلات خبر داد و این اقدام را در جهت سرمایه گذاری برای ایجاد جامعه ی سالم دانست. 
 
به گزارش وبدا، معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اعلام این خبر افزود: کانون های سلامت محلات در واقع یک سرمایه گذاری بلندمدت برای ایجاد جامعه سالم و با حداقل عوامل مخرب سلامت است.
 
دکتر محسن اسدبیگی بیان کرد: با راه اندازی این کانون ها مردم به صورت مستقیم در ایجاد سلامت جامعه مشارکت کرده و تاثیرگذار خواهند بود. 
 
وی ادامه داد: بدون تردید مردم از تاثیر فعالیت این کانون ها بر زندگی خود و جامعه آگاهی کامل دارند و با مشارکت داوطلبانه خود به ایجاد جامعه سالم کمک می کنند.
 
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی لرستان، افزایش مشارکت موثر، کارآمد و خلاق مردم در توسعه سلامت خود، خانواده و محلات را یکی از سیاست های مهم حوزه معاونت اجتماعی عنوان کرد و گفت: با جلب مشارکت حداکثری مردم در این برنامه سطح سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی ساکنان محلات مختلف ارتقا پیدا خواهد کرد. 
 
وی خانه های سلامت شهرداری ها، خانه محل سازمان های شهرسازی ها، پایگاه ها و مراکز جامع سلامت و اماکن وابسته به سایر سازمان های دولتی، غیر دولتی و خیّرساز را محل های استقرار کانون سلامت محلات معرفی کرد.
 
دکتر اسدبیگی گفت: ایجاد سلامت عمومی یک وظیفه همگانی است و علاوه بر مردم تمامی دستگاه های اجرایی باید در آن حضور فعال داشته باشند.
 
وی به فعالیت های انجام شده در این خصوص اشاره کرد و گفت: تاکنون کانون های سلامت در پنج محله در معرض بیشترین آسیب های اجتماعی شهر خرم آباد تشکیل شده است.
 
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزود: کارگاه آموزشی و جلسه توجیهی برای مسئولین پایگاه های سلامت و رابطین اجتماعی تمامی شهرستان های استان برگزار شده است.
 
دکتر اسدبیگی، تشکیل حداقل دو کانون در مناطق دارای اولویت اکثر شهرستان ها و برنامه ریزی جهت تشکیل کانون های سلامت محلات در 80 درصد محلات تحت پوشش شهرستان ها را از مهمترین برنامه در دست اجرای این معاونت ظرف ماه های آینده عنوان کرد. 
 
گفتنی است، کانون های سلامت محلات از برنامه های معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که در سراسر کشور از جمله استان لرستان راه اندازی می شوند.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 186055
کلمات کلیدی