• 98/04/07 - 11:01
  • 28
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرپرست استانداری گیلان:

طرح های سالم سازی دریا در آینده از 35 به 70 طرح افزایش می یابد


سرپرست استانداری گیلان گفت: بالا بودن آمار غرق شدگی در نوار ساحلی کشور خصوصا خارج از محدوده طرح سالم سازی دریا و خارج از ساعت مجاز واقعیتی نگران کننده است.

به گزارش وبدا، ارسلان زارع، سرپرست استانداری گیلان در سومین همایش ملی پیشگیری از حوادث غرق شدگی که با حضور رییس سازمان اورژانس کشور در بندرانزلی برگزار شد گفت: رشد، پیشرفت و توسعه جامعه در گرو سلامت نظام مدیریت و ارکان سلامت جامعه است و همه شاخص های توسعه برای هر جامعه و کشوری مهم است و در این میان شاخص امید به زندگی مهمترین رکن این شاخص‌ها است.

سرپرست استانداری گیلان خاطرنشان کرد: برای ارتقای شاخص امید به زندگی، با برنامه ریزی اصولی و با بهره گیری از پژوهش و آموزش به منظور ارتقای سطح آگاهی های عمومی با ارجحیت اصل پیشگیری و تقویت نظارت خصوصا نظارت مردمی و سازمان های مردم نهاد باید گام برداشت و تلاش مستمر کرد.

زارع افزود: بالا بودن آمار غرق شدگی در نوار ساحلی کشور خصوصا خارج از محدوده طرح سالم سازی دریا و خارج از ساعت مجاز واقعیتی نگران کننده است.

وی به افزایش طرح های سالم سازی دریا از 35 به 70 طرح در آینده در راستای اجرای شیوه نامه شناگاه ها در استان گیلان که از زمان استاندار سابق آغاز گردید اشاره و خاطرنشان کرد: در این شیوه‌نامه به بهره گیری از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و بخش خصوصی توجه ویژه ای شده است که می‌تواند تاثیرات بسیار خوب و نتایج ارزشمندی در پی داشته باشد.

زارع اظهار داشت: آموزش گسترده در پیشگیری از غرق شدگی در حوزه تروما می تواند اثربخش باشد؛ مشروط بر اینکه اطلاع رسانی و آگاه سازی به موقع و مستمر اتفاق بیفتد.

سرپرست استانداری گیلان با اشاره به اینکه تا سه سال اخیر اطلاعات کامل، دقیق و صحیحی از میزان غرق شدگی وجود نداشت، خاطرنشان کرد: متأسفانه هر ساله شاهد از دست دادن جمعی از بهترین سرمایه‌های انسانی جامعه خصوصاً جوانان بر اثر حوادث و غرق شدگی‌ها هستیم.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 192298
کلمات کلیدی