• 98/04/19 - 13:56
  • 46
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
قائم مقام معاون بهداشت و ریيس مركز مديريت شبكه وزارت بهداشت عنوان کرد:

لزوم بازنگری در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به عشاير


قائم مقام معاون بهداشت و ریيس مركز مديريت شبكه وزارت بهداشت، با بیان اینکه ارائه مراقبت هاي بهداشتي اوليه به عشاير حق مسلم آنها است، گفت: خوشبختانه وزير بهداشت با راه اندازي خانه های بهداشت عشايري موافق است.

به گزارش وبدا، دكتر محمد شريعتي، در گردهمايي ساماندهي ارائه خدمات بهداشتي درماني به عشاير منطقه جنوب غرب كشور به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي شهركرد، با بیان اینکه ارائه مراقبت هاي بهداشتي اوليه به عشاير حق مسلم آنهاست، بر لزوم بازنگري در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به عشاير تاكيد كرد و گفت: بايد امكانات و خدمات متناسب با شرايط خاص و نيازها، در هر مقطع و مكان به گروه هاي مختلف ارائه شود.

وي با بيان اينكه، ارائه دهندگان خدمات در حوزه بهداشت، افرادي ساعي، كوشا، ايثارگر و به دنبال گسترش خدمات و برقراري عدالت در سلامت هستند، عنوان کرد: خوشبختانه وزير بهداشت با راه اندازي خانه های بهداشت عشايري موافق بوده و تشكيل اين گردهمايي به منظور بهره مندي از فرصت پيش آماده براي ارائه بهتر خدمات بهداشتي و درماني به عشاير است.

دكتر شريعتي، در كنار ويژگي هاي بارز و ستودني عشاير و خدمات اين قشر، قناعت و نجابت را نام برد و افزود: داشتن اين ويژگي ها، ما را براي بررسي مسائل و احصای مشكلاتشان مصمم تر مي کند.

قائم مقام معاون بهداشت و ریيس مركز مديريت شبكه وزارت بهداشت، اظهار کرد: نحوه ارائه و تعيين ارائه دهندگان خدمات، مشخص کردن محل ارائه خدمات، چگونگي اتصال خدمات بهداشتي به نظام سلامت و درمان، نحوه ارائه خدمات در مناطق سخت گذر، طراحي روند ارائه خدمات بهداشتي اوليه و چگونگي اتصال آن به خدمات تخصصي و فوق تخصصي و ارائه راهكارهاي جلوگيري از ريسک فاكتورها و عوامل خطر و تعيين كننده هاي اجتماعي سلامت را از جمله مهمترین مسائلی است که باید در ارتباط با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به عشایر، مدنظر قرار گیرد.

گفتني است، اين گردهمايي با حضور مديران گسترش دانشگاه علوم پزشكي ايلام ، اصفهان، شيراز، بوشهر، جندي شاپور اهواز، دزفول، كاشان، چهارمحال و بختياري، لرستان، ياسوج و دانشكده علوم پزشكي بهبهان و شوشتر در شهر چلگرد شهرستان كوهرنگ در حال برگزاري است./124/205

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 192810
کلمات کلیدی