• 98/04/05 - 10:49
  • 52
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

مشارکت هنرمندان مورد اعتماد مردم در بسیج ملی کنترل فشار خون منجر به افزایش مشارکت مردم برای سنجش فشار خون می شود

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: مشارکت چهره های محبوب و هنرمندان مورد اعتماد مردم در بسیج ملی کنترل فشار خون و حمایت آنها از برنامه های نظام سلامت، مایه دلگرمی همکاران ما بوده و می تواند به افزایش مشارکت مردم در اندازه گیری فشار خون کمک کند.
 
به گزارش وبدا، دکتر سید مهدی طباطبایی در دیدار با سالار عقیلی هنرمند کشورمان اظهار داشت: تا کنون حدود نیمی از جمعیت در معرض خطر در منطقه تحت پوشش این دانشگاه از لحاظ بیماری فشار خون مورد سنجش قرار گرفته اند و امیدوارم تا 15 تیرماه شاهد حضور سایر هموطنانمان در پایگاه های سنجش فشار خون باشیم.
 
وی خاطرنشان کرد: فشار خون قاتل خاموش است و تا قبل از اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، بیش از نیمی از بیماران فشار خونی از ابتلای خود به این بیماری خبر نداشتند.
 
دکتر طباطبایی ادامه داد: مراجعه مردم به پایگاه های ثابت و سیار فشار خون به ما کمک کرده است تا بیش از ۱۸۰۰۰ فرد مبتلا به بیماری پرفشاری خون را در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان شناسایی کنیم و خوشبختانه خدمات درمانی و مراقبتی برای این تعداد از هموطنانمان شروع شده است.
 
گفتنی است، در حاشیه کنسرت موسیقی سنتی در زاهدان ایستگاه غربالگری فشار خون استقرار یافت که 50 نفر  از هنرمندان استان و شرکت کنندگان در کنسرت مورد غربالگری فشار خون قرار گرفتند.302/119
  • گروه خبری : آخرین اخبار,فشار خون بالا,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 192262
کلمات کلیدی