• 98/03/07 - 14:04
  • 51
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:

نظارت ویژه بازرسان سلامت محیط از ۳۰۸ قنادی در ماه مبارک رمضان


با توجه به افزايش خريد زولبيا و باميه در ماه مبارك رمضان بخشي از فعاليت بازرسان سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بررسي وضعيت ۳۰۸ قنادي بود که تعداد ۴ قنادی به دليل عدم رعایت موازین بهداشتی پلمپ شد.

به گزارش وبدا، دكتر سيدمهدي طباطبایی اظهار داشت: طرح تشديد كنترل و نظارت بر بهداشت محيط ويژه ماه رمضان با حضور ٨٢ بازرس در قالب ٤١ تيم در شهرستان هاي زير پوشش اين دانشگاه درحال انجام است.

 وی افزود: ٦ هزار و ٢٣٣ بازديد بهداشتي از ابتداي ماه مبارك رمضان تاكنون از مراكز تهيه و توزيع موادغذايي شهرستان هاي تحت پوشش اين دانشگاه انجام شده است.

دکتر طباطبایی ادامه داد: بازرسي و نظارت كارشناسان بهداشتي دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از ٧ هزار و ٣٠٥ مركز تهيه و توزيع مواد غذايي در اين طرح درحال انجام است.

وي افزود: همچنين اغذيه فروشي ها، مکان هاي فروش حلیم، شله زرد و آش با دقت بررسي مي شود تا نكات بهداشتي را رعايت كرده باشند.

دکتر طباطبايي بازديد از ٣٠٨ قنادي، ٨  هزار و ٢٣٠ كلرسنجي آب و معدوم سازي ٢ هزار ٣٠٠ كيلوگرم مواد غذايي فاسد را از جمله اقدامات اين طرح در ایامـ ماه مبارک رمضان عنوان کرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكي زاهدان گفت: سامانه ١٩٠ براي مديريت و نظارت مردمي ستاد فوريت هاي سلامت محيط و كار است كه با هدف رسيدگي به تخلفات بهداشتي مراكز تهيه و توزيع موادغذايي و اماكن عمومي، پاسخگويي به شكايت هاي مردمي و ارزيابي سريع از بهداشت محيط راه اندازي شده است. 302/119

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 190967
کلمات کلیدی