• 98/04/17 - 09:14
  • 30
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در دیدار با دانشجویان اوکراینی:

پذیرش دانشجویان بین المللی، زمینه ساز ارتقای آموزش است


سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌ شمالی گفت: پذیرش دانشجویان بین المللی، زمینه ساز ارتقای آموزش و افزایش سطح اطلاعات است.

به گزارش وبدا، دکتر سید احمد هاشمی در جلسه دیدار با دانشجویان اوکراینی که به منظور طی کردن دوره آموزشی یک ماهه در بجنورد اقامت دارند، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تنها دانشگاه در استان است که تجربه بسیار خوبی در زمینه پذیرش از دانشجویان بین المللی به دست آورده است.

وی ضمن خیر مقدم به دانشجویان کشور اوکراین، گفت: این میزبانی، منجر به ایجاد زمینه افزایش اطلاعات، تبادل فرهنگ و دانشجو با کشور مقابل، تبادل تجربیات و در نهایت پیشرفت آموزش می شود.

دکتر هاشمی با بیان اینکه جای خرسندی است که برای نخستین بار میزبان هشت دانشجوی پزشکی از کشور اوکراین بوده ایم، افزود: در سیاست های وزارت بهداشت نیز نسبت به پذیرش دانشجو از کشور های دیگر تاکید ویژه ای شده است.

وی تصریح کرد: این ارتباطات باعث می شود سایر دانشگاه‌ ها از توانمندی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی بهره ببرند و از این پتانسیل در پیشبرد اهداف نظام عالی آموزش و بهداشت استفاده شود.

نماینده دانشجویان پزشکی کشور اوکراین نیز در این دیدار ضمن ابراز رضایت از حضور در کشور ایران و آشنایی با زیبایی های طبیعت خراسان شمالی، اظهار کرد: کشور ایران در زمینه آموزش علوم پزشکی پیشرفته است و از زمان حضور در این استان، تجربیات جدیدی را به دست آورده ایم.

براساس این گزارش، در پایان این جلسه که با حضور دکتر نظری معاون درمان، دکتر صفدری معاون آموزش و سایر مسئولان دانشگاه برگزار شد، نماد فرهنگی کشور اوکراین از سوی یکی از دانشجویان کشور اوکراین به دکتر هاشمی سرپرست دانشگاه اهدا شد./302/116

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 192676
کلمات کلیدی