• 98/03/12 - 12:04
  • 55
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در دومین جلسه کارگروه اطلاع رسانی بسیج ملی کنترل فشار خون دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه اعلام شد:

پیوستن خبرنگاران و مسئولین روابط عمومی سازمان ها و ادارات تربت حیدریه به بسیج ملی کنترل فشار خون

در دومین جلسه کارگروه اطلاع رسانی بسیج ملی کنترل فشار خون دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه جمعی از خبرنگاران و مسئولین روابط عمومی سازمان ها و ادارات شهرستان از جمله روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، نیروی انتظامی، اوقاف،هلال احمر،فرمانداری و آبفای روستایی به بسیج ملی کنترل فشار خون پیوستند. 
 
به گزارش وبدا، غلامرضا میری مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در این جلسه خاطرنشان کرد: مهمترین هدف طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، ایجاد حساسیت آگاهی مردم نسبت به کنترل فشار خون و شناسایی افراد مبتلا به این بیماری است.
 
وی افزود: روابط عمومی ها و اصحاب رسانه از ظرفیت های بالقوه ای در زمینه اطلاع رسانی و هدایت افکار عمومی برخوردار هستند که امید است با مشارکت تمامی سازمان ها بتوانیم جمعیت بیشتری را تحت پوشش این طرح قرار دهیم.
 
ابراهیم تیموری معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه نیز در این جلسه ضمن اشاره به اینکه فشار خون نرمال به فشار خونی گفته می شود که فشار سیستولیک کمتر از 120و فشار دیاستولیک کمتر از 80 میلی متر جیوه باشد، افزود : اصلی ترین عامل خطر قابل تغییر مرگ های زودرس در گروه سنی 30تا 70سال ،فشار خون بالا است.
 
وی تصریح کرد : پیش بینی می شود در جمعیت تحت پوشش دانشگاه بیش از 40 هزار نفر مبتلا به فشار خون بالا شناسایی شوند.
 
در ادامه این جلسه به منظور اعلام همبستگی در اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون، خبرنگاران و مسئولین روابط عمومی سازمان ها و ادارات شهرستان تربت حیدریه به این طرح پیوستند.302/145
  • گروه خبری : آخرین اخبار,فشار خون بالا,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 191194
کلمات کلیدی