• 98/08/21 - 10:45
  • 46
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در ارومیه عنوان کرد:

تلاش وزارت بهداشت برای رفع مشکل خوابگاه‌های دانشجویی از طریق جذب منابع مالی و مشارکت بانک‌ها


معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: سعی داریم، با برنامه‌ ریزی‌های به عمل آمده و از طریق منابع مختلف مالی از جمله تسهیلات بانکی، مشکل بسیاری از خوابگاه‌ های دانشجویی را مرتفع کنیم.

به گزارش وبدا، دکتر سیما سادات لاری، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در سفر به ارومیه، در نشست با اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، با اشاره به مشکل کمبود سرانه فضای خوابگاهی در بسیاری از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، گفت: شما دانشجویان به عنوان متولیان نظام سلامت باید در فضای خوابگاهی مناسب و در خور شان زندگی و امرار معاش کنید و سعی داریم، با برنامه‌ ریزی‌های به عمل آمده و از طریق منابع مختلف مالی از جمله تسهیلات بانکی، مشکل بسیاری از خوابگاه‌ های دانشجویی را مرتفع کنیم.

وی با اشاره به اینکه برای رفع همیشگی مشکل خوابگاه در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی باید فکری اساسی کرده و فقط به تعمیرات و بازسازی آنها نیندیشیم‏‏، اظهار کرد: تعمیرات و بازسازی خوابگاه‌های دانشجویی که معمولا همه ساله انجام می‌شود، مستلزم هزینه‌ های زیادی است و این هزینه‌ های تحمیلی تبعات مالی زیادی برای دانشگاه ها ایجاد می‌کند، از این رو درصدد هستیم با تلاش مهندس رحیمی، رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت وهمچنین، مهندس خدابنده لو، مدیرکل دانشجویی این وزارتخانه‏ از طریق جذب تسهیلات مالی از جمله وام‏، اعتباراتی برای دانشگاه‌ها جهت احداث خوابگاه‌ تزریق کنیم.

دکترلاری یکی از مشکلات مهم این دانشگاه را وجود دامداری در مجاورت سلف دانشجویی نازلو عنوان کرد و گفت: وجود این دامداری که متعلق به دانشگاه ارومیه است در کنار سلف دانشجویی‏، مشکلات زیادی برای دانشجویان فراهم کرده است و خیلی از دانشجویان بابت این فضا‏، معترض هستند که تلاش داریم با تعامل‏ با مسئولان مربوطه این مشکل را رفع کنیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت همچنین بر لزوم صنعتی سازی سلف دانشجویی این دانشگاه تاکید کرد و گفت: موضوع صنعتی سازی آشپزخانه و سلف دانشجویی از اولویت‌های هر دانشگاهی به شمار می‌رود، چراکه صنعتی‌سازی بر کیفیت طبخ غذا تاثیر بسزایی دارد و باعث صرفه‌جویی در منابع انسانی می‌شود.

وی، یکی دیگر از اولویت‌های این دانشگاه را احداث خوابگاه برای دانشجویان متاهل عنوان کرد و گفت: خوابگاه متاهلان این دانشگاه با ظرفیت ۲۴ خانوار به دلیل فرسودگی خالی از سکنه و متروکه است که این موضوع را نیز در اولویت و دستور کار قرار خواهیم داد.

دکترلاری گفت: بنده به عنوان معاون فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت و همکارانم که چهارماه به این معاونت آمده‌ایم، هر کمکی که از دستمان برآید برای دانشجویان انجام خواهیم داد و من شخصا این مشکلات به خصوص موضوع دامداری و صنعتی سازی سلف سرویس را با وزیربهداشت در میان می‌گذارم و سعی‌ می‌کنم از ایشان منابع مالی لازم را جهت رفع مشکلات دانشگاه بگیریم.

گفتنی است، نشست هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با حضور دکتر سیماسادات لاری، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، دیگر مسئولان این معاونت و اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی ارومیه برگزار شد. در این نشست مشکلات و معضلات این دانشگاه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و راهکارهای عملی جهت رفع تنگناهای مطرح شده، اتخاذ شد.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196900
کلمات کلیدی