• 98/07/26 - 11:30
  • 88
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاکید کرد:

ضرورت اجرای مصوبات اجلاس ۶۶ وزرای بهداشت کشورهای مدیترانه شرقی در کشورهای عضو

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: اجلاس وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی از رخدادهایی است که به صورت منظم تشکیل و برگزار می شود و در هریک از این اجلاس ها، دستور کار مشخصی وجود دارد که از قبل، گروه هایی بر روی آن کار کرده اند.

دکتر طاهره چنگیز در گفتگو با وبدا، با اشاره به حضور خود در طول 3 روز برگزاری شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت کشورهای مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در تهران، عنوان کرد: یکی از ویژگی های اجلاس امسال این بود که با توجه به شرایط پرتنش موجود، میزبانی ایران و تهران، ارزش سیاسی خاصی برای کشور داشت و برگزاری منظم و در محیطی آرام و دوستانه و حمایت جمعی وزرای بهداشت کشورهای منطقه، از نظر آورده سیاسی و دیپلماسی سلامت، می تواند ارزشمند باشد.

وی اظهار کرد: مباحث بسیار مهمی از جمله کنترل مصرف دخانیات، ارتقای سلامت مادران و نوزادان، تقویت نیروهای پیراپزشکی، مامایی و پرستاری برای ارتقای سلامت و پوشش همگانی سلامت و کنترل بیماری های واگیردار و غیرواگیر در این اجلاس، مطرح و بررسی شد.

*ضرورت اجرای مصوبات اجلاس در کشورهای عضو دفتر مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اضافه کرد: انتظار داریم که مصوبات این اجلاس به خوبی در کشورهای عضو دفتر مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت اجرایی شود که کار آسانی نیست. آنچه در این اجلاس برای ما اهمیت داشت، تقویت دیپلماسی سلامت، باز نگاه داشتن باب روابط دیپلماسی در حوزه سلامت برای ایران، ارتقای درس آموخته ها و استفاده از تجارب کشورهای دیگر برای تقویت نظام سلامت در ایران بود.

*توسعه همکاری های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی

به گفته دکتر چنگیز، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از مدت ها قبل با تعدادی از وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت ارتباط دارد و در آینده نیز، این روابط گسترش می یابد./206

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 196199
کلمات کلیدی