• 98/06/30 - 13:09
  • 24
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان خبر داد:

13کشته و 18 مصدوم در برخورد مینی‌بوس و کامیون در گنبدکاووس/ اقدامات درمانی برای مصدومان انجام شد و نیاز به اعزام به مرکز استان وجود ندارد


دکترفاضل رییس دانشگاه گلستان با حضور در بیمارستان شهید مطهری گنبد کاووس و عیادت از مصدومین این حادثه، ضمن تسلیت به خانواده های بازماندگان از مرگ 13 نفر و مصدومیت 18 نفر در تصادف مینی‌بوس و کامیون در استان گلستان خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر عبدالرضا فاضل رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان که به منظور تسریع در ارایه خدمات تخصصی به مصدومین به گنبد کاووس سفرکرده درباره جزئیات این حادثه گفت: این حادثه حدود ساعت 7 صبح امروز (شنبه) در محور گنبد – اینچه برون رخ داد و بلافاصله یگان های امدادی اورژانس 115، مصدومان را با 8 دستگاه آمبولانس، یک اتوبوس آمبولانس و یک فروند بالگرد هوایی، مصدومین به بیمارستان های گنبد انتقال دادند.

دکتر فاضل گفت: متاسفانه بدلیل شدت برخورد تاکنون 13 نفر جان باختند و ١٨ نفر مصدوم شدند که با اقدامات درمانی تکنسین‌های اورژانس به بیمارستان انتقال داده شدند. از 18 مصدوم حادثه، دو مصدوم (خانم ٣٨ ساله و کودک ١.٥ ساله) با بالگرد اورژانس هوایی انتقال یافتند.

وی افزود: درحال حاضر10 نفر در بیمارستان شهید مطهری گنبد بستری هستند که حال عمومی 7 نفراز آنان رو به بهبود و برای 3 نفر نیز اقدامات جراحی درحال انجام است. همچنین از 8 مصدومی که در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) گنبد بستری هستند فقط یک نفر نیاز به جراحی ارتوپدی دارد و حال سایر مصدومان رو به بهبود است.

وی تاکید کرد: تمام اقدامات درمانی در شهرستان گنبد برای مصدومین در حال انجام است و در حال حاضر نیازی به اعزام مصدومان به مرکز استان وجود ندارد.

گفتنی است بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور، در این حادثه که ساعت هفت صبح امروز، شنبه 30 شهریور رخ داد، 13 نفر جان خود را از دست داده اند که اجساد آنان توسط پزشکی قانونی معاینه شد. همچنین بقایایی از اجساد نیز به پزشکی قانونی منتقل شده که مراحل بررسی و شناسایی در مورد آن در حال انجام است.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 195189
کلمات کلیدی