• 98/03/04 - 15:47
  • 41
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

ایستگاه اطلاع رسانی و غربالگری فشارخون در محل برگزاری نماز جمعه اهل تشیع و سنت بیرجند برپا شد

با مشارکت جمعی از کادر بهداشتی مرکز بهداشت بیرجند و تکنسین های اورژانس 115 بیرجند، ایستگاه های اطلاع رسانی و غربالگری فشارخون در محل برگزاری نمازجمعه اهل تشیع در مصلی و نماز جمعه اهل سنت در مسجد النبی(ص) برپا شد.

با مشارکت جمعی از کادر بهداشتی مرکز بهداشت بیرجند و تکنسین های اورژانس 115، ایستگاه های اطلاع رسانی و غربالگری فشارخون در محل برگزاری نمازجمعه اهل تشیع در مصلی و نماز جمعه اهل سنت در مسجد النبی(ص) برپا شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این ایستگاه ها که مورد بازدید دکتر دهقانی رئیس دانشگاه قرار گرفت، بسیج ملی کنترل فشارخون به مراجعین معرفی شد و ضمن اندازه گیری و کنترل فشارخون بیش از 1000 نفر از نمازگراران، موارد در معرض خطر شناسایی و جهت پیگیری های بعدی به پزشک ارجاع شدند.
گفتنی است بسیج ملی کنترل فشار خون از 27 اردیبهشت ماه همزمان با سالروز جهانی فشار خون با شعار بدانیم و اقدام کنیم آغاز و تا 15 تیرماه 98 ادامه دارد.
در این طرح کلیه افراد بالای 30 سال، بیماران کلیوی و زنان باردار می توانند با مراجعه به کلیه مراکز و پایگاه های بهداشتی ثابت و سیار شهری و روستایی و بیمارستان ها، اقدام به کنترل فشارخون خود نمایند.
شایان ذکر است فشارخون بالا از علل اصلی سکته مغزی، سکته قلبی و بیماری های کلیوی است.
 
 

 

 
 
 
 
 
  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,بيرجند
  • کد خبر : 190842
کلمات کلیدی