• 93/10/19 - 13:47
  • 23
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
وزیر بهداشت در نشست ستاد شبکه بهداشت درمان شهرستان نهبندان

بر جلب حداکثری رضایتمندی مردم از ارائه خدمات بهداشتی - درمانی تاکید کرد

بنا به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي بيرجند، وزير بهداشت درمان و آموزش پزشكي در نشستي پيرامون بررسي وضعيت ارائه خدمات بهداشتي درماني و روند اجراي طرح تحول نظام سلامت با حضور رئيس دانشگاه علوم پزشكي بيرجند، نماينده مردم نهبندان و سربيشه در مجلس شوراي اسلامي، فرماندار، امام جمعه و ساير مسئولان دانشگاهي و محلي در محل سالن اجتماعات ستاد شبكه بهداشت درمان شهرستان نهبندان شركت كرد...

بنا به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي بيرجند، وزير بهداشت درمان و آموزش پزشكي در نشستي پيرامون  بررسي وضعيت ارائه خدمات بهداشتي درماني و روند اجراي طرح تحول نظام سلامت با حضور رئيس دانشگاه علوم پزشكي بيرجند، نماينده مردم نهبندان و سربيشه در مجلس شوراي اسلامي، فرماندار، امام جمعه و ساير مسئولان دانشگاهي و محلي در محل سالن اجتماعات ستاد شبكه بهداشت درمان شهرستان نهبندان شركت كرد.
در اين نشست اهم مشكلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان محروم نهبندان به شرح ذيل مطرح شد.
كمبود شديد نيروي انساني در حوزه بهداشت و درمان علي الخصوص پس از اجراي طرح تحول نظام سلامت
 نبود دستگاه سي تي اسكن در شهرستان و ايجاد مشكلات عديده براي بيماران ترافيكي
ارتقاء مجوز بيمارستان از ۳۲ به ۶۸ تختخوابي و ايجاد فضاي مناسب براي اين منظور
راه اندازي دانشكده فوريتهاي پزشكي
تخصيص اعتبار ساخت و تجهيز ۳ خانه بهداشت و ۲ مركز بهداشتي درماني روستايي مصوب
مجوز شروع به كار پايگاههاي اورژانس ۱۱۵ روستاهاي ميغان و دهك عربخانه
وزير بهداشت در اين نشست ضمن تشكر از دست ‏اندركاران اجراي برنامه تحول نطام سلامت در استان و ابراز رضايت از روند اجراي اين طرح ، بر جلب حداكثري رضايتمندي مردم از ارائه خدمات بهداشتي- درماني تأكيد كرد.
دكتر هاشمي، همچنين با تأكيد بر رفع مشكلات بهداشتي- درماني منطقه، نسبت به ايجاد بخش ICU، CCU و راه‏ اندازي‏ بخش CT-SCAN در شهرستان نهبندان، قول مساعد داد.
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي تصريح كرد: جهت‏گيري دولت، توجه ويژه به مناطق محروم است و در اين مسير با عزم و اراده به پيش خواهيم رفت.
شايان ذكر است دكتر هاشمي در پاسخ به درخواست مسئولين محلي درخصوص تسريع در روند گازرساني به منطقه، گفت: درخواست شما را به رئيس جمهوري منتقل كرده و اميدوارم با عنايت ويژه ايشان، اين موضوع به زودي محقق شود.
  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,بيرجند
  • کد خبر : 119300
کلمات کلیدی