• 98/03/23 - 10:41
  • 43
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

بسیج ملی کنترل فشارخون/دکتر دهقانی:غربالگری فشارخون 85 هزار نفر از مردم استان انجام شد

بسیج ملی کنترل فشارخون در استان همزمان با سراسر کشور از روز 27 اردییبهشت ماه سال آغاز به کار کرد و تا کنون بیش از 85 هزار نفر از مردم استان مورد غربالگری فشارخون قرار گرفتند

بسیج ملی کنترل فشارخون در استان همزمان با سراسر کشور از روز 27 اردییبهشت ماه سال آغاز به کار کرد و تا کنون بیش از 85 هزار نفر از مردم استان مورد غربالگری فشارخون قرار گرفتند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، رئیس ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل فشارخون در استان در این خصوص گفت: به همت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، همکاری دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، همیاری دستگاه های مرتبط و همراهی اصحاب رسانه از 27 اردیبهشت ماه مصادف با روز جهانی فشار خون بسیج ملی کنترل فشار خون آغاز به کار کرد.

 

دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی با اعلام اینکه این طرح تا 15 تیرماه ادامه خواهد داشت افزود: از آغاز اجرای این برنامه تا ساعت 14 روز چهارشنبه 22 خردادماه، فشارخون 85  هزار و 502 نفر ازافراد گروه جامعه هدف این طرح اندازه گیری شده است.

وی خاطرنشان کرد: گروه هدف این طرح تمامی افراد بالای ۳۰ سال استان، زنان باردار در هر گروه سنی و افراد دچار بیماری‌های مزمن کلیوی هستند که در این طرح به صورت رایگان غربالگری شده و در صورت نیاز به پزشک مربوطه ارجاع می‌شوند.

رئیس دانشگاه با اعلام اینکه انتظار می رود حدود 400 هزار نفر از جمعیت استان در این طرح مورد غربالگری قرار بگیرند افزود: سامانه خود اظهاری به نشانی http://salamat.gov.ir راه اندازی شده است از گروه هدف مذکور ساکن در استان دعوت می شود با اندازه گیری فشارخون و ثبت اطلاعات مربوط در سامانه در این برنامه ملی مشارکت نمایید.

دکتر دهقانی یادآور شد: در مدت اجرای این طرح تیم‌های ثابت و سیار در تمامی بیمارستان ها، پایگاه ها و مراکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی، خانه های بهداشت اقدام به اندازه گیری فشارخون مراجعین خواهند نمود.

وی با اشاره فعالیت های گسترده دانشگاه در مرحله اطلاع رسانی طرح و برپایی ایستگاه های متعدد اطلاع رسانی و غربالگری در محل برگزاری نماز جمعه،راهپیمایی روز قدس، لیالی قدر و ... از انعکاس مناسب اخبار و رویدادهای این طرح توسط صدا و سیما و سایر اصحاب رسانه فعال استان قدردانی کرد.

 

 

 

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,بيرجند
  • کد خبر : 191644
کلمات کلیدی