• 98/02/29 - 19:35
  • 33
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

تاكيد دكتر خوش خبر بر مشاركت همگاني در كمپين كنترل فشارخون/ دكتر قائمي: طرح ادامه دار باشد

چهل و يكمين كارگروه سلامت و امنيت غذايي با محوريت معرفي كمپين ملي كنترل فشارخون برگزار شد

چهل و يكمين كارگروه سلامت و امنيت غذايي با محوريت معرفي كمپين ملي كنترل فشارخون برگزار شد

معاون سياسي امنيتي اجتماعي استانداري در اين جلسه با اظهار اميدواري به مشاركت جمعي براي به نتيجه رسيدن اهداف اين طرح گفت: براي اجراي بهتر اين طرح انتظار مي رود از تمامي ظرفيت ها به ويژه سمن ها، دهياري ها و تريبون هاي عمومي استفاده شود.

 

دكترناصر خوش خبر با تاكيد بر اينكه تمام ارگان ها و دستگاه هاي دولتي موظف به همكاري با دانشگاه علوم پزشكي و رابط هاي آن هستند گفت: در كنار اين طرح بايد تمام برنامه هاي فرهنگي و ورزشي نيز در راستاي همكاري با اين طرح باشد تا در كاهش فشار خون نقش داشته باشند.

وي به نقش خانواده ها در اجراي اين طرح اشاره كرد و گفت: براي اينكه اين طرح ادامه داشته باشد بايد خانواده ها هم بخواهند تا ادامه دار شود و به موضوع آموزش و برنامه هاي آن توجه ويژه اي در طول سال شود.

رئيس سازمان نظام پزشكي استان هم در اين باره گفت: براي اجراي اين طرح من دو تهديد را در استان مي بينم كه بايد راه حلي ديده شود.

دكتر كاظم قائمي تصريح كرد: ادامه دار نبودن اين طرح از مشكلات است چرا كه وقتي يك طرح به صورت ضربتي و بسيجي انجام مي شود بعد از مدتي خاموش مي شود ولي بايد اين طرح ادامه دار باشد تا بتوان در جامعه فرهنگ سازي كرد.

وی با اشاره به تفاوت های طب سنتی و مدرن و نظارت هایی که در این زمینه باید وجود داشته باشد ادامه داد: طب مدرن باید در کنار طب سنتي با هم کار کنند و گرنه بعد از مدتي ما شاهد مشکلات ديگري خواهيم بود.

مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري نيز با تاكيد بر اينكه اين طرح بايد ادامه دار باشد، گفت: بايد از كودكي فرهنگ سازي شود و گرنه اگر الان يك طرح ضربتي انجام شود و در سال هاي آتي باز هم اين مشكل را خواهيم داشت

دكتر علي اصغر موسوي كيا با اشاره به تعداد پايين متخصصين تغذيه در استان  و اينكه در شهرستان ها  اين متخصصين را نداريم رسيدگي به اين مساله را نيازي ضروري عنوان كرد.

رئيس مركز تحقيقات عوامل اجتماعي مؤثر بر سلامت دانشگاه ب هم گفت: مشكل ما اين است كه براي آموزش هزينه نمي شود.

 
دكتر ميترا مودي اضافه كرد: در حوزه آموزش نتايج آن براي ملموس ديدن زمان بر است و به همين دليل كاري انجام نمي دهند بنابراين بايد به اين نكته توجه بيشتري شود.
  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,بيرجند
  • کد خبر : 190596
کلمات کلیدی