• 98/02/03 - 14:51
  • 34
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

تبریک هفته سلامت و قدردانی از زحمات دست اندرکاران حوزه بهداشت در پیام رئیس دانشگاه

رئیس دانشگاه در پیامی، ضمن تبریک هفته ملی سلامت، از زحمات و خدمات ارزنده مجموعه همکاران دانشگاه به ویژه دست اندرکاران حوزه بهداشت قدردانی کرد.

رئیس دانشگاه در پیامی، ضمن تبریک هفته ملی سلامت، از زحمات و خدمات ارزنده مجموعه همکاران دانشگاه به ویژه دست اندرکاران حوزه بهداشت قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی در این پیام آورده است:  
همان طور که می دانیم سلامت همه ابعاد جسمی، روانی، اجتماعی، معنوی انسان را در بر می‌گیرد. سلامتی برای همه به معنی دستیابی همه مردم جهان به سطحی از سلامت جسمی، روانی و اجتماعی است که آنها را قادر می سازد زندگی سازنده ای از نظر اجتماعی و اقتصادی داشته باشند. سلامت برای همه به این معنی نیست که در سالهای آتی دیگر کسی بیمار و ناتوان نبوده و يا مراقبت هاي پزشکي براي يکايک مردم جهان فراهم مي گردد، بلکه بدان معناست که سلامت پا مي گيرد و در هر کجا که مردم زندگي و کار مي کنند خدمات بهداشتي در اختيار آنان خواهد بود و مردم امکانات بهتري براي رشد و رسيدن به کهنسالي سالم و فعال را خواهند داشت و افراد و خانواده ها به شيوه قابل قبول و متناسب با توان و مشارکت خود به مراقبت هاي اساسي سلامت دسترسي خواهند يافت.
دولت ها در برابر بهداشت و تندرستی مردم مسئولیت تام دارند. بنابراین برای تامین بهداشت برای همه، تنها تعهد وزارت بهداشت کافی نبوده و تعهد سیاسی دولت در سطح کلی ضرورت دارد. مسئولیت حفظ و ارتقاء سلامت مردم یک جامعه از دایره مسؤولیت متولیان سلامت خارج بوده و کل جامعه، اعم از دستگاه‌های اجرایی، حوزه صنعت، حوزه کشاورزی، متولیان حوزه‌های فرهنگی، اعتقادی و انتظامی، سازمان های مردم نهاد و از همه مهم تر خود مردم را در بر می گیرد.
شعار امسال هفته ی سلامت: « مراقبت های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت» است. این هفته بهانه‌ای است تا خدمت دهندگان و خدمت گیرندگان و سایر ذینفعان و تاثیرگذاران سلامت با نگاهی جدی تر و عمیق تر به مقوله سلامت و نقش آن در توسعه جوامع بیاندیشند.
اینجانب ضمن تبریک هفته ی سلامت ۱۳۹۸ یکم لغایت هفتم اردیبهشت ماه به کلیه مردم شریف استان خراسان جنوبی، زحمات و خدمات ارزنده کلیه همکارانم در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بخصوص همکاران محترم حوزه بهداشت که رسالت ارائه خدمات بهداشتی تا سطحی ترین لایه های نظام سلامت را به دوش می کشند، سپاس می گویم و ایامی سرشار از سلامتی و نشاط برای همه مردم مهربان استان آرزومندم.
 
  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,بيرجند
  • کد خبر : 189353
کلمات کلیدی