• 93/12/06 - 08:26
  • 22
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در روز پرستار صورت گرفت:

تجلیل از پرستاران نمونه استان خراسان جنوبی

بنا به گزارش روابط عمومي دانشگاه، مراسم جشن، تجليل و تقدير از پرستاران برگزيده دانشگاه امروز سه شنبه ۵ اسفندماه مصادف با سالروز ولادت با سعادت حضرت زينب كبري(س) و روز پرستار در محل سالن شهيد رحيمي دانشگاه با حضور پرستاران استان، مسئولين استاني و دانشگاهي برگزار شد...

بنا به گزارش روابط عمومي دانشگاه، مراسم جشن، تجليل و تقدير از پرستاران برگزيده دانشگاه امروز سه شنبه ۵ اسفندماه مصادف با سالروز ولادت با سعادت حضرت زينب كبري(س) و روز پرستار در محل سالن شهيد رحيمي دانشگاه  با حضور پرستاران استان، مسئولين استاني و دانشگاهي برگزار شد.

معاون درمان دانشگاه ضمن تبريك روز پرستار و بيان اينكه پرستاران به حق فرشته نجات بيماران هستند و يكي از ركن هاي اساسي شفاي بيمار به حساب مي آيند به تشريح وضعيت حوزه ها و مراكز درماني تحت پوشش دانشگاه و تعداد نيروهاي پرستاري شاغل در بيمارستان ها و مراكز درماني استان پرداخت

دكتر محمود گنجي فرد با بيان اينكه طرح تحول نظام سلامت باعث شده است رويكرد به مراكز درماني تحث پوشش دانشگاه بيشتر شود و فشار مضاعفي به حوزه درمان وارد شود به دستاوردهاي دانشگاه علوم پرشكي بيرجند در زمينه خدمات پرستاري اشاره نمود و اظهار داشت:

ارتقا جايگاه پرستاري در كشور از دستاورهاي ملي بوده و فراهم نمودن تحصيلات تكميلي و اجراي قانون بهره وري و بازنشستگي زودتر از موعد از ديگر دستاوردها است.

سپس معاون سياسي امنيتي استاندار خراسان جنوبي با تبريك روز پرستار خواستار توجه به نيروي پرستاري در حد مقدورات كشوري شد

محمد حسيني در ادامه اظهار داشت: در حوزه سلامت جداي سلامت جسمي كه مدنظر ماست بخش روحي و رواني در برگشت به جامعه از جسم فرد بيمار مهمتر است و پرستار بايد از نظر ذهني خيلي آزاد باشد و با مهارت اين روحيه را به بيمار منتقل كند.
سپس دكتر غلامحسين محمودي راد به بيان اهميت پرستاري در متون اسلامي و ديني  و ذكر نمونه هايي در صدر اسلام و به ويژه اوج مراقبت در كربلا توسط حضرت زينب كبري(س)  و همچنين دوران هشت ساله دفاع مقدس پرداخت

رئيس سازمان نظام پرستاري استان خراسان جنوبي در اين مراسم از تصويب قانون تعرفه گذاري خدمات پرستاري خبر داد و اظهار اميدواري كرد با روحيه جهادي وزير بهداشت و انجام كار كارشناسي در سال آينده قابليت اجرا داشته باشد.

در ادامه اين مراسم محمد ارجمندي مدير پرستاري دانشگاه ضمن تبريك ولادت سالروز عقيله بني هاشم حضرت زينب كبري(س) و گراميداشت روز پرستار، روز پرستار را به تمامي پرستاران سخت كوش جامعه پرستاري تبريك گفت  واز كليه مسئولين دانشگاه كه در برگزاري  ابن مراسم  همكاري نموده اند، تشكر و قدرداني نمود.

و از آقاي دكتر باريك بين معاونت توسعه دانشگاه به خاطر جذب نيروهاي پرستار در چند ماهه گذشته و كمك شاياني كه به حوزه پرستاري دانشگاه نموده اند تنشكر ويژه اي داشتند و همچنين از اصحاب رسانه به خاطر انعكاس بسيار مطلوب به آحاد مردم تقدير نمود.

در پايان اين مراسم از ۸۰ نفر پرستاران نمونه استان خراسان جنوبي با اهداء لوح تقدير و كارت هديه تقدير گرديد.

شايان ذكر است از برنامه هاي جانبي اين مراسم اجراء موسيقي، تقليد صدا و مسابقه حضوري و.. بود.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,بيرجند
  • کد خبر : 121942
کلمات کلیدی