• 98/11/12 - 17:40
  • 83
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

توصيه هاي بهداشتي دكتر دهقاني درباره كرونا ويروس جديد/ جاي نگراني وجود ندارد

رئیس دانشگاه در حاشیه آیین کلنگ زنی بیمارستان محلی مهرشهر درباره شیوع ویروس کرونای جدید به پایگاه اطلاع رسانی خبری روابط عمومی دانشگاه گفت: باتوجه به شیوع این بیماری، سازمان جهانی بهداشت اعلام وضعیت اضطراری کرده است.

 

رئیس دانشگاه در حاشیه آیین کلنگ زنی بیمارستان محلی مهرشهر درباره شیوع ویروس کرونای جدید به پایگاه اطلاع رسانی خبری روابط عمومی دانشگاه گفت: باتوجه به شیوع این بیماری، سازمان جهانی بهداشت اعلام وضعیت اضطراری کرده است.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی با اعلام اینکه تاکنون 9 هزار و 826 نفر در 19 کشور دنیا به این بیماری مبتلا شده اند افزود: اکثر این بیماران از کشور چین هستند و فقط 106 نفر مربوط به سایر کشورها می باشند.
وی با بیان اینکه این بیماری تا به امروز 213 نفر مرگ و میر برجای گذاشته است خاطرنشان کرد:خوشبختانه تا الان در داخل کشور مورد اثبات شده ای گزارش نشده و موارد مشکوک نیز رد شده است.
رئیس دانشگاه با اشاره به شیوع کرونای جدید که گونه هفتم این ویروس است و بیان اقداماتی که در راستای غربالگری و مراقبت در برابر بروز این بیماری در کشور و سطح استان انجام می شود گفت: هیچ جای نگرانی درباره شیوع این بیماری وجود ندارد.
دکتر دهقانی با بیان اینکه قدرت کشندگی این بیماری در برابر سایر ویروس هایی مثل سارس و مرس که تاکنون شایع شده کمتر است افزود: تنها نگرانی که در مورد این ویروس وجود دارد که احتمال سرایت این بیماری در بین افراد بیشتر است
وی با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی تصریح کرد: شستشوی مرتب دستها یکی از بهترین راه های جلوگیری از انتقال نوع جدید ویروس کرونا است.
رئیس دانشگاه افزود:بهتر است هنگام سرفه یا عطسه دهان خود را با یک دستمال پوشاند و سپس دستمال را داخل سطل زباله ریخته و دستها را شست و اگر دستمال کاغذی ندارند، داخل آرنج خود را جلوی صورت بگیرند تا از شیوع ویروس جلوگیری شود و در همه حال بر شستن دستها تاکید شود.
دکتر دهقانی با توصیه به اینکه با افرادی که دارای سرماخوردگی هستند ارتباط کمتری داشته باشند گفت: اگر هم دچار سرماخوردگی شدند در خانه بمانند و استراحت کنند تا از انتشار آن جلوگیری شود
وی تصریح کرد: اگر دچار علائمی شدند که احساس نگرانی کردند به پزشک عمومی و یا متخصصین عفونی و داخلی مراجعه کنند تا اقدامات حمایتی لازم را تجویز نمایند.

 
  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,بيرجند
  • کد خبر : 199257
کلمات کلیدی