• 98/04/19 - 18:32
  • 47
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

جزییات برگزاری انتخابات اعلام شد/ارائه کارت عضویت نظام پرستاری و کارت شناسایی ضروریست

نشست ستاد اجرایی انتخابات نظام پرستاری با حضور رئیس دانشگاه، اعضای هیات اجرایی، هیات نظارت برانتخابات و اعضای شعب اخذ رای صبح امروز در سالن اجتماعات مرکز خدمات اطلاع رسانی دانشگاه برگزار شد.

 

نشست ستاد اجرایی انتخابات نظام پرستاری با حضور رئیس دانشگاه، اعضای هیات اجرایی، هیات نظارت برانتخابات و اعضای شعب اخذ رای صبح امروز در سالن اجتماعات مرکز خدمات اطلاع رسانی دانشگاه برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مدیر دفتر پرستاری دانشگاه در این نشست با اشاره به فرآیند برگزاری این انتخابات از آغاز تا به امروز گفت: ثبت نام از داوطلبان هیات مدیره به مدت ۱۰ روز کاری  از روز 11 اردیبهشت شروع تا پایان وقت اداری ۲۴ اردیبهشت ماه انجام شد.
زهرا فرج زاده با اظهاراینکه اسامی داوطلبین واجد الشرایط در 22 و 23 خردادماه اعلام شد که در حوزه بیرجند، قاین و فردوس به ترتیب 19، 20 و 21 نفر کاندید هستند افزود: امکان تبلیغات برای نامزدهای نهایی در بازه زمانی 11 لغایت 19 تیرماه فراهم بود.
وی با اعلام اینکه ترکیب اصلی و استاندارداعضای هیئت مدیره نظام پرستاری که متشکل از ۹ نفر است شامل ۶ نفر پرستار، دو نفر بهیار و یک نفر دیگر نیز هوشبری یا اتاق عمل می باشد و هیئت مدیره های قاین و فردوس اینگونه تشکیل می شود خاطر نشان کرد: در هیئت مدیره نظام پرستاری بیرجند، هشت نفر پرستار و یک نفر بهیار انتخاب خواهد شد.
عضو هیات اجرایی پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری استان در این خصوص اینگونه توضیح داد: با توجه به اینکه برای هیات مدیره نظام پرستاری در بیرجند از گروه هوشبری و اتاق عمل فقط یک نفر کاندید شده بودند، بر اساس قانون آیین نامه انتخابات این یک نفر از لیست نامزدها حذف می شود.
فرج زاده همچنین با بیان اینکه برای انتخاب دو نفر از گروه بهیاری در هیات مدیره باید حداقل چهار نفر ثبت نام می کردند افزود: باتوجه به ثبت نام دو نفر بهیار در این انتخاب یک نفر بهیار انتخاب خواهد شد  و سهمیه یک نفر بهیار دیگر و  یک نفر گروه هوشبری و اتاق عمل به پرستاری اضافه خواهد شد
وی با اظهار اینکه در حوزه بیرجند ترکیب نهایی هیات مدیره نظام پرستاری شامل هشت پرستار و یک نفر بهیار می باشد تاکید کرد: بنابراین در حوزه بیرجند، شرکت کنندگان باید به هشت پرستار و یک بهیار رای بدهند.
مدیر دفتر پرستاری دانشگاه با اشاره به اقداماتی که در حوزه های انتخابی قاین و فردوس برای رای گیری انجام شده است و  با اعلام اینکه سه صندوق رای گیری ثابت و سیار در حوزه انتخابی بیرجند داریم گفت: صندوق ثابت در بیمارستان ولیعصر مستقر می شود و یک صندوق سیار به شهرهای طبس، دیهوک، عشق آباد و بشرویه و صندوق سیار دیگر به نهبندان، درمیان و سرییشه خواهد رفت.
فرج زاده باشاره به برنامه زمانبندی رای گیری انتخابات و اظهار اینکه این برنامه طی نامه ای به تمامی شبکه های بهداشت و درمان ارسال شده است توضیحاتی درباره فرم های مربوطه داد و افزود: بعد از برگزاری انتخابات و شمارش آرا، نتایج در روز 22 تیرماه اعلام خواهد شد
وی با اظهار اینکه دریافت شکایات و اعتراضات به نتایج از طرف كاندیداها به همراه مدارک و مستندات در روز 24 تیرماه انجام می شود تصریح کرد: نتایج قطعی انتخابات در روز اول مرداد سالجاری اعلام می شود و  امضای اعتبار نامه اعضای هیات مدیره شهرستانها و تشکیل اولین جلسه هیات مدیره شهرستان ها نیز به ترتیب در روز های دوم و پنجم مردادماه انجام خواهد شد.
مدیر دفتر پرستاری دانشگاه نیز با اظهار اینکه انتظار حضور پرشور و گرم همکاران در انتخابات را داریم گفت: اگر به دنبال پیشرفت و ارتقاء کیفیت خدمات پرستاری و در نهایت رضایت بیماران هستیم، همدلی و همکاری در سازمان نظام پرستاری و معاونت پرستاری وزارت بهداشت نیاز است.
فرج زاده با اظهار اینکه باید افراد اصلح، مثبت نگر، متعهد و عاشق به پرستاری و پرستاران انتخاب شوند گفت: ارائه اصل کارت عضویت نظام پرستاری و کارت شناسایی(کارت ملی یا شناسنامه) برای رای دهندگان ضروری است.
 
 
  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,بيرجند
  • کد خبر : 192826
کلمات کلیدی