• 98/01/17 - 21:16
  • 17
  • زمان مطالعه : 5 دقیقه
علوم پزشکی بیرجند

ديدار نوروزي در گلزار شهداء گمنام و كمك اساتيد و كاركنان دانشگاه به هموطنان سيل زده

رئيس و اعضاي هيئت رئيسه دانشگاه در اولين ساعت كاري امروز با اساتيد و كاركنان دانشگاه در محل گلزار شهداي گمنام ديدار و بطور همزمان با حضور جمعي از مسئولان جمعيت هلال احمر خراسان جنوبي به سيل زدگان در مناطق مختلف كشور كمك كردند.

رئيس و اعضاي هيئت رئيسه دانشگاه در اولين ساعت كاري امروز با اساتيد و كاركنان دانشگاه در محل گلزار شهداي گمنام ديدار و بطور همزمان با حضور جمعي از مسئولان جمعيت هلال احمر خراسان جنوبي به سيل زدگان در مناطق مختلف كشور كمك كردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه، رئيس دانشگاه در اين مراسم ضمن تبريك فرا رسيدن سال نو وهمچنين ابرازهمدردي با هموطنان مناطق سيل زده كشور، به گوشه اي از دستاوردها و فعاليت هاي دانشگاه در حوزه هاي مختلف در استان اشاره كرد و گفت: در ابتداي حضور مقام عالي وزارت بعنوان وزير جديد بهداشت درمان و آموزش پزشكي ، نشستي با حضور استاندار و سه تن از نمايندگان خراسان جنوبي در مجلس شوراي اسلامي در دفتركار وزير برگزار شد كه با قول هاي مساعد دكتر نمكي، دستاوردهاي ارزشمندي براي استان رقم خورد.

دكتر محمد دهقاني فيروزآبادي با ابراز خرسندي ازعملكرد دانشگاه در سال97، اقدامات شاخص دانشگاه را مرهون زحمات و تلاش مستمرهمكاران واحدهاي تابعه دانشگاه عنوان كرد و افزود: دانشگاه در چهلمين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران نيز به همت روابط عمومي و ساير حوزه هاي دانشگاه، با اجراي برنامه هاي متعدد توانست، دستاوردهاي چهل ساله عرصه سلامت استان را به مردم معرفي و تبيين كند.

وي اضافه كرد: در سفر معاون درمان وزارت بهداشت به خراسان جنوبي كه قبل از سال جديد اتفاق افتاد و بازديدهايي كه از شهرستان هاي شرقي استان انجام شد كلنگ زني احداث پروژه بيمارستان دوم شهرستان قاين از جمله مهم ترين دستاوردهاي اين سفر بود .

انعقاد تفاهم نامه با ايميدرو براي احداث بيمارستان دوم طبس

دكتردهقاني با بيان اينكه در حوزه توسعه اي عليرغم محدوديت ها و مشكلات اعتباري و مالي دانشگاه نيز دستاوردهاي خوبي در سال گذشته داشته ايم، افزود:انعقاد تفاهم نامه احداث بيمارستان دوم در شهرستان طبس با ايميدرو، تعيين تكليف پيمانكار پروژه احداث بيمارستان 32 تختخوابي شهرستان خوسف و مشخص شدن پيمانكار پروژه ساخت اورژانس نهبندان از جمله دستاوردهاي مهم اين حوزه مي باشند .

خبرهاي خوش براي رشته دارو سازي طي دو ماه آينده

وي با بيان اينكه در حوزه ورزشي برگزاري جشنواره ورزشي كاركنان را داشته ايم، ادامه داد: در حوزه آموزش و درمان نيز اتفاقات خوبي رخ داده كه توزيع نيروهاي متخصص و اضافه شدن رشته هاي دستياري جديد از جمله اين موفقيت ها مي باشد و اميد مي رود طي يكي دو ماه آينده در مورد رشته دارو سازي هم خبرهاي خوش و جديدي داشته باشيم . 

كسب رتبه برتركشوري  گروه جهادي دانشگاه در سال گذشته

وي به كسب رتبه برتر گروه جهادي دانشگاه و هم چنين رتبه برتر كتابخانه مركزي دانشگاه در كشور در سال گذشته اشاره كرد و گفت : در حوزه غذا و د ارو، نظارت و بازرسي و كمك به بيماران خاص هم در سال گذشته شاهد اتفاقات خوبي در دانشگاه بوده ايم .

رئيس دانشگاه علوم پزشكي بيرجند با بيان اينكه در حوزه اجتماعي هم در سال گذشته شاهد كمك هاي خوب خيرين به حوزه بهداشت و درمان بوده ايم ، افزود : در حوزه بهداشتي نيز شاهد ارتقاي شاخص ها بوده ايم كه شبانه روزي كردن برخي از مراكز بهداشتي در شهرستان هاي استان مورد درخواست مردم و مسئولان دانشگاه از اين موارد بوده است.

پرداخت مطالبات پرسنل و كاركنان دانشگاه جزو اولويت هاي كاري مسئولان

دكتر دهقاني در ادامه از پيگيري براي پرداخت مطالبات پرسنل و كاركنان دانشگاه بعنوان يكي از اولويت هاي كاريش در سال گذشته ياد كرد و ادامه داد: پرداختي هاي دانشگاه تا حدودي بروز رساني شده و در پرداخت كارانه هم در مقايسه با ساير دانشگاه ها وضعيت خوبي داريم .

وي از پرداخت مطالبات بازنشستگان حوزه پرسنلي تا پايان سال 96 خبرداد و افزود : پرداخت مطالبات بازنشستگان اعضاي هيات علمي نيز در حال پيگيري است .

رئيس دانشگاه علوم پزشكي بيرجند با اشاره به شرايط خاص كشور در سال جاري ادامه داد : امكان دارد بخشي از اعتبارات جاري دانشگاه در سال جاري هم محقق نشود بنابراين براي سپري كردن اين شرايط به همراهي تمامي پرسنل نياز داريم .

دكتر دهقاني تاكيد كرد : تلاش داريم از ظرفيت نيروها و پرسنل با انگيزه كه وقت آزاد بيشتري دارند در بكارگيري مديران استفاده كنيم .

مردم به سيل زدگان در استان هاي مختلف كشور كمك كنند

حجت الاسلام والمسلمين مهدي عبدالرزاق نژاد عضو هيئت علمي دانشگاه هم در اين ديدار با اشاره به مشكلاتي كه سيل براي استان هاي مختلف كشور بوجود آورده، گفت: اين اتفاقات ايام نوروز 98 را براي مردم ايران تا حدودي تلخ كرد كه نياز است بنا به فرمايشات مقام معظم رهبري مردم كمك هاي خود را در كنار دولت به اين مناطق داشته باشند .

 

وي با اشاره به نامگذاري سال 98 بنام رونق توليد از سوي  مقام معظم رهبري افزود : اين نامگذاري ها براساس يك نقشه راه مشخص صورت مي گيرد و بايد بدانيم اگر مي خواهيم آمريكا را شكست دهيم بايد روي پاي خودمان بايستيم و به داشته هاي خودمان تكيه كنيم .

قدرداني از دانشگاه علوم پزشكي براي كمك به سيل زدگان

معاون داوطلبان جمعيت هلال احمر خراسان جنوبي هم در ادامه  با قدرداني از اين برنامه دانشگاه علوم پزشكي براي جمع آوري كمك به سيل زدگان گفت: در هفته هاي گذشته شاهد حوادث تلخي در كشور بوديم كه عده اي از هم وطنانمان دچار خسارت مالي و جاني شدند .


بخشي با بيان اينكه اميد مي رود با اين كمك ها گوشه اي از آلام مردم در اين مناطق كاسته شود، افزود: اگر مردم مي خواهند كمك نقدي به سيل زدگان داشته باشند مي توانند از طريق شماره حساب هاي اعلام شده وجوه خود را واريز كنند و اگر كمك غيرنقدي دارند هم بهتر است از اقلام نو شامل پتو ، چادر، خشكبار و كنسروجات كمك كنند تا شان و منزلت سيل زدگان حفظ شود .

كمك 70 ميليون ريالي پرسنل و كاركنان دانشگاه به سيل زدگان

در اين مراسم مبلغي كه قرار بود به رسم همه ساله در قالب  كارت هاي هديه به قيد قرعه به حاضرين در مراسم پرداخت شود به سيل زدگان اهدا شد و اساتيد و كاركنان دانشگاه هم در اين مراسم مبلغ 70 ميليون ريال به سيل زدگان كمك كردند.

 
  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,بيرجند
  • کد خبر : 188630
کلمات کلیدی