• 98/06/11 - 18:19
  • 33
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه
روابط عمومی علوم پزشکی بیرجند

دکتر دهقانی در نشست خبری تشریح کرد/اقدامات دانشگاه در هفته دولت

نشست خبری رئیس دانشگاه با اصحاب رسانه فعال استان پیرامون اقدامات دانشگاه در هفته دولت صبح امروز در سالن اجتماعات مرکز خدمات جامع اطلاع رسانی دانشگاه برگزار شد و رئیس دانشگاه در این نشست از افتتاح پروژه های سلامت محور دانشگاه گفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، رئیس دانشگاه با اشاره به پروژه های افتتاحی هفته دولت، از کلنگ زنی پایگاه جاده ای روستای استند خبر داد و ابراز امیدواری کرد: تا پایان امسال عملیات احداث ساختمان آن به اتمام برسد. 
 
دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی با اظهار اینکه راه اندازی پایگاه اورژانس ۱۱۵ ماهیرود سربیشه هم با اعتبار حدود دو میلیارد ریال از دیگر پروژه های افتتاحی هفته دولت بود افزود: این پایگاه علاوه بر ماهیرود، بازارچه مرزی را نیز پوشش می دهد.
وی افتتاح ساختمان اورژانس ۱۱۵ فردوس در سه راهی مهوید با زیربنای ۸۵ مترمربع و هزینه کرد دو میلیارد ریال، بهره برداری رسمی از پایگاه اورژانس ۱۱۵ قهستان با زیربنای ۱۵۰ مترمربع و هزینه کرد حدود دو میلیارد ریال با حضور خیر را از دیگر پروژه هاي افتتاحي هفته دولت برشمرد و افزود: از ابتداي امسال شش نوزاد در آمبولانس هاي مستقر در اين پايگاه متولد شدند. افزون بر اين، اين گروه خير يک مرکز خدمات جامع سلامت در اسديه با زيربناي ۵۰۰ مترمربع و هزينه کرد ۱۱ ميليارد و ۵۰۰ ميليون ريال بنا کرد.
رئیس دانشگاه ادامه داد: افتتاح مرکز جامع خدمات سلامت روستایی چهکند با زیربنای ۵۰۰ مترمربع در دو طبقه و با اعتبار ۶۵۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، پایگاه خدمات جامع سلامت شهری شعبانیه با زیربنای ۲۵۰ مترمربع با تکمیل بنا توسط مادر شهید عبقری و به نام شهید، بهره برداری از سایت تکرار کننده اورژانس ۱۱۵ سرایان با زیربناي ۱۰۰ مترمربع و اعتبار ۱۱۰ ميليون تومان، تجهيز ناوگان خودرويي اورژانس ۱۱۵ سرايان و تحويل يک دستگاه آمبولانس به ارزش ۸.۵ ميليارد ريال از ديگر پروژه هاي افتتاحي هفته دولت بود.
وی بهره برداری از ساختمان مستقل دانشکده بهداشت با اعتبار هزینه شده پنج میلیارد ریال، برگزاری جلسات خانه مشارکت مردم در سلامت استان، پذیرش و جذب دانشجوی دکترای داروسازی خارجی و دانشجویان ایرانی که در خارج از ایران مشغول به تحصیل هستند و خواستار انتقال به داخل ایران می باشند، در دانشکده داروسازی براي اولين بار توسط دانشگاه با در نظر گرفتن بيش از شش هزار مترمربع فضاي فيزيکي و ۱۸ ميليارد تومان هزينه کرد براي اين دانشکده را از ديگر اقدامات دانشگاه برشمرد و تاکيد کرد: با راه اندازي اين رشته، زنجيره رشته هاي دکتراي عمومي تکميل و به رشد و توسعه استان با توجه به ارتباط مستقيم آن با صنعت دارو کمک مي شود.
رئیس دانشگاه از اختصاص دو دستگاه یونیت سیار دندانپزشکی برای رفع مشکلات مردم مرزی خبر داد و با اشاره به استقرار گروه های جهادی متشکل از متخصصان، پزشکان و افراد دانشگاهی در شهرستان های مرزی استان برای ارائه خدمات سلامت محور به گروه های هدف، افزود: گروه جهادی رضوان که طی۱۲ سال گذشته به نهبندان اعزام می شد امسال برای سیزدهمین سال خدمت رساني در همت آباد زيرکوه مستقر شد.
دکتر دهقانی از اعزام تیم های فوق العاده سیار پزشکی به ۴۰ روستای محروم با محوریت نقاط مرزی نهبندان، زیرکوه، سربیشه و درمیان و ارائه خدمات دارویی به آن ها خبر و ادامه داد: در روستاهای ذکری و گل نی نیز با توجه به شیوع بیماری پوستي ژنتيکي بين برخي کودکان و نوجوانان، گروه هاي هدف ويزيت و نسبت به درمان آن ها اقدام شد. افزون بر تشخيص، دوره هاي آموزشي به منظور رعايت نکات بهداشتي برگزار و اقلامي مانند دستکش، پمادهاي ضد آفتاب، کلاه، عينک و ... بين آن ها توزيع شد.
به گفته وی، همچنین مقرر شد هفته دولت تیم های تخصصی پزشکی در رشته های اطفال، مغز و اعصاب، ENT و زنان، داخلی در شهرستان های سربیشه زیرکوه و نهبندان مستقر شوند.
رئیس دانشگاه از برگزاری گردهمایی پیشکسوتان حوزه سلامت و گرامیداشت روز کارمند در هفته دولت خبر و ادامه داد: مشاوره و ویزیت مامایی، مشاوره و ویزیت تغذیه ای و برگزاری کلاس های آموزشی از دیگر خدمات ارائه شده در هفته دولت بود. 
دکتر دهقانی کسب رتبه دهم رشته علوم تجربی توسط فرزند یکی از کارکنان دانشگاه را از افتخارات دانشگاه برشمرد و افزود: سال گذشته نیز دیگر فرزند وی موفق به کسب رتبه هفتم این رشته شد.
وی اهمیت هفته دولت امسال را با توجه به وضعیت و شرایط اقتصادی بیشتر از سال های گذشته اعلام کرد و با تاکید بر این که خدمتگزاران نظام با تمام توان برای رضایتمندی بیشتر مردم پا به میدان گذاشته اند، سفرهای شهرستانی استاندار و برپایی میز خدمت برای ارتباط بيشتر مردم و دستگاه هاي اجرايي را از اتفافات خوب مطرح کرد و با تاکيد بر اين که نيروي انساني از سرمايه هاي اصلي کشور است، از فعاليت بيش از هفت هزار پرسنل در زير مجموعه دانشگاه خبر داد.
 
 
 
  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,بيرجند
  • کد خبر : 194712
کلمات کلیدی